Ar dantų balinimas – saugi procedūra?


Balti dantysDantų balinimas – viena dažniausių kosmetinių odontologinių procedūrų, kurias Kaune gali jums pasiūlyti odontologai. Ir tai nestebina: juk graži, balta šypsena – kiekvieno žmogaus siekiamybė. Žaviai besišypsanti darbuotoja pritraukia daugiau klientų, o spindintys jaunuolio dantys atkreipia merginų dėmesį – tokių pavyzdžių būtų galima sugalvoti daug daugiau. Apskritai, besišypsantys žmonės yra labiau mylimi ir vertinami tiek draugų rate, tiek ir darbiniame kolektyve. Deja, kai kurie žmonės vengia pernelyg plačiai šypsotis, nes gėdijasi savo gelsvų dantų.

Laimei, ši problema lengvai išsprendžiama. Dantų balinimas Kaune – lengviausias ir greičiausias kelias pagražinti savo šypseną. Yra du pagrindiniai būdai, skirti dantų balinimui: tai dantų balinimas kapomis ir dantų balinimas odontologijos klinikoje. Kaune tikrai rasite ne vieną odontologą, kuris mielai suteiks šią paslaugą. Dantų balinimas kapomis – pigesnis ir kiek mažiau efektyvus, reikalaujantis daugiau kantrybės ir laiko, bet visgi dažnai patenkinantis paciento lūkesčius, kadangi rezultatas yra pakankamai akivaizdžiai matomas. Dantų balinimas odontologijos klinikoje, naudojant specialią lempą ar lazerį, yra greitesnis, efektyvesnis, bet ir brangesnis. Šis būdas puikiai tinka žmonėms, kurie nori matyti rezultatą  „čia ir dabar“ ir yra pernelyg užsiėmę, kad šiai procedūrai aukotų savo laisvą laiką.

Visgi, kai kurie žmonės į dantų balinimą žiūri skeptiškai. Kai kurie mano, kad tai visiškai nereikalinga procedūra. Teigiama, kad reikia džiaugtis tokiais dantimis, kokie yra „Dievo duoti“. Pastaroji grupė žmonių ir dantų tiesinimą vertina nepalankiai – pasak jų, jokio skirtumo, dantys tiesūs ar kreivi. Bet tikrai atsirastų daugybė žmonių, kurie šiai nuomonei nepritartų, kaip tik straipsnio pradžioje ir kalbėjome, kad graži šypsena padeda šiuolaikiniam žmogui lengviau užmegzti pažintis ir įsilieti į kolektyvą. Kita grupė žmonių į dantų balinimą žiūri per padidinamąjį stiklą dar ir dėl to, jog baiminasi, kad ši procedūra nėra saugi. Bet ar ši baimė pagrįsta?

Galime drąsiai garantuoti, jog dantų balinimas – tikrai saugi procedūra. Baimintis tikrai nėra prasmės, jei dantų balinimas atliekamas odontologo kabinete. Specialistas užtikrina, kad procedūra būtų atlikta saugiai ir būtų laikomasi visų reikalavimų. Dantų balinimo metu nėra keičiama danties struktūra, tik šviesinamas jo paviršius. Be to, prieš dedant chemines medžiagas ant dantų, visi aplink esantys minkštieji burnos audiniai, liežuvis bei dantenos yra uždengiami specialiomis apsauginėmis plėvelėmis, kad nebūtų padaryta žalos.

Verta žinoti, kad dantų balinimas nėra naujovė, tai jau daugiau nei šimtmetį žinoma procedūra. Norimam rezultatui pasiekti yra naudojamas vandenilio ar karbamido peroksidas. Nuo peroksido stiprumo priklauso, kiek stipriai dantys išbals. Paprastai odontologo kabinete naudojamos medžiagos yra stipresnės koncentracijos, o namie – silpnesnės. Priežastis paprasta: kai dantys balinami namie, šalia nėra specialisto, kuris užtikrintų, jog viskas atliekama tinkamai. Visgi, net ir dantų balinimas namie yra saugus. Svarbiausia, kad būtų naudojamos kokybiškos medžiagos, o procedūra būtų atliekama pagal nurodytas instrukcijas. Savivaliauti nepatartina, nes galima sau pakenkti. Bet, kartojame, jei viskas bus atlikta tinkamai, baimintis nėra ko.

Taigi, jei jūs gyvenate Kaune ir iki šiol buvote įsitikinęs, kad dantų balinimas nėra saugus, tikimės, jog mums pavyko jums parodyti, jog šis išankstinis nusistatymas nėra visiškai teisingas. Kaunas – didelis miestas, jame yra gausybė odontologijos klinikų, tad linkime susirasti patikimą odontologą, kuris atliks dantų balinimą ne tik greitai ir efektyviai, bet ir visiškai saugiai.