Kas yra dantų implantai ir kam jų reikia?


Daugelyje odontologijos klinikų kartu su kitomis paslaugomis siūlomas ir dantų implantavimas. Ne išimtis – ir Kaune įsikūrusi odontologijos klinika. Savo pacientams ši klinika siūlo pačius kokybiškiausius dantų implantus pasaulyje, kuriems suteikiama net viso gyvenimo garantija.

Su implantaisPrarastos dantų šaknies pakaitalas

Dantų implantai – tai metaliniai varžteliai, įsukami į paciento žandikaulį. Ant jų yra maunama matoma danties dalis – protezas, kitaip dar vadinamas danties vainikėliu arba karūnėle. Dantų implantai atlieka tą patį vaidmenį, kaip ir natūrali žmogaus danties šaknis: laiko dantį žandikaulyje, kad būtų galima atkąsti ir kramtyti maistą. Žinoma, implantas tam tikra prasme atlieka ir estetinę funkciją: jis užpildo atsiradusį tarpą tarp dantų ir suteikia pagrindą natūraliai atrodančiam dantų protezui.

Nors dantų implantas yra nematoma danties dalis, ji yra labai svarbi. Jeigu prarasta danties šaknis nepakeičiama dirbtine, atsiradęs tarpas tarp dantų gali sukelti daug problemų. Tai – tuščioje ertmėje pradėjusios veistis bakterijos ir dėl jų kylanti infekcija, periodontitas ir kitos dantų ligos. Kai kuriems pacientams dėl atsiradusios kiaurymės burnoje tampa sunku kramtyti maistą ir net kalbėti. Ilgainiui dėl tarpų tarp dantų gali prasidėti pakitimai dantų sąkandyje ir netgi žandikaulio deformacija.

„Straumann“ implantai – kokybės garantija

Kaune esanti odontologijos klinika savo pacientams rekomenduoja pačiais kokybiškiausiais dantų implantais pasaulyje laikomus „Straumann“ implantus. Šie dantų implantai iš kitų išsiskiria dviem dalykais. Visų pirma, jiems taikoma viso gyvenimo garantija, kuri galioja ne tik Lietuvoje, bet ir dar beveik 70 kitų pasaulio šalių. Be to, šių implantų prigijimo tikimybė didžiausia.

Ką reiškia „prigijęs dantų implantas“?

Nei viena odontologijos klinika pacientui negali garantuoti, kad į jo žandikaulį įsuktas dantų implantas prigis jo burnoje. Nors šiuolaikiniai dantų implantai gaminami iš medžiagų, kurios yra kuo artimesnės natūraliai žmogaus burnos mikroflorai, rizika, kad dantų implantas neprigis, išlieka.

„Strauman“ dantų implantai yra tokie kokybiški, kad jų prigijimo laipsnis siekia nuo 98 iki 100 procentų. Žinoma, jų kaina yra aukštesnė nei įprastų dantų implantų. Tačiau savo pacientams Kauno odontologai gali pasiūlyti ir ekonomiškesnių variantų – kitų gamintojų siūlomų dantų implantų.

Dantų implantų įsriegimas – pirmas dantų protezavimo etapas

Svarbu žinoti, kad dantų implantai – tik viena dantų protezavimo proceso dalis. Kaip jau minėjome, implantai atstoja dantų šaknis, bet ne visą dantį. Odontologijos klinikoje atlikus dantų implantavimą, laukiama, kol implantai prigis paciento žandikaulyje. Tai gali trukti keletą mėnesių, kartais – net pusę metų.

Implantams prigijus, ant jų tvirtinami laikini dantų protezai. Vėliau dantys protezuojami jau neišimamu, nuolatiniu dantų protezu. Toks protezas atrodo labai natūraliai, nes ant implantų tvirtinamus protezus galima pritaikyti prie sveikų dantų spalvos, formos ir tekstūros.