Netekote danties? Padės dantų implantacija


Visais laikais žmonės netekdavo dantų – vieni dėl įvairių traumų, nelaimingų atsitikimų metu, kiti – dėl dantenų ligų ir infekcijų. Jau nuo senų laikų buvo gaminami dantų protezai. Archeologai yra radę iš gyvūnų kaulų, medienos pagamintų pirmųjų dar gana primityvių protezų. Dar prieš šimtmetį ši sritis buvo santykinai nauja, ir tik XX amžiaus antrojoje pusėje daugelis netekusių vieno ar kelių dantų atgavo viltį šypsotis ir turėti beveik niekuo nuo natūralių nesiskiriančius dantis – buvo išrasti dantų implantai, sukėlę tikrą revoliuciją odontologijos srityje.

Dantų netekimasDantų netekimas – tai ne tik estetinis veiksnys, kaip daugeliui atrodo. Žinoma, bedantė burna ar juodos kiaurymės tikrai nepapuošia nė vieno, tačiau tai nėra pagrindinė priežastis rinktis dantų protezavimą arba implantaciją. Šuo čia pakastas kur kas giliau, nes kai burnoje atsiranda tarpeliai, likusieji dantys po truputį ima užimti iškritusių dantų vietą, kinta sąkandis, dantys išsikraipo, pasisuka. Dėl blogo besivystančio sukandimo kur kas sunkiau apdoroti, sukramtyti maistą, vystosi įvairios žandikaulio patologijos ir vyksta negrįžtami procesai. Taigi pats metas pasidomėti, kokios yra alternatyvos ir kokie prarastų dantų atstatymo metodai yra efektyviausi.

Testas, padėsiantis be gydytojo konsultacijos suprasti, kad pacientų būtinas gydymas dantų implantais

Jei svarstote, ar dantų implantai galėtų tikti ir jums, tikriausiai norite sužioti apie šio modernaus dantų atstatymo metodo galimybes. Tad norėdami pamatyti, ar dantų implantacija gali būti jums taikoma, galite mėginti atsakyti į kelis paprastus klausimus, kitaip tariant – atlikti nesudėtingą testą.

  • Ar esate netekęs bent vieno iš dantukų, o gal ir kelių iš jų?
  • Ar dėl to, kad trūksta vieno danties, slepiate šypseną ir vengiate bendrauti?
  • Ar jums stinga pasitikėjimo bendraujant, valgant, atliekant kitus įprastus veiksmus, kur dalyvauja dantys ir burna?
  • Ar, kramtydami maistą, valgydami, kalbėdami jaučiatės nepatogiai?
  • Ar dantų netekote dėl to, kad užklupo klastingos dantenų ligos?
  • Galbūt visų nepatogumų priežastis yra nuolat krentantys ir kramtymo funkciją apribojantys dantų protezai?
  • Galbūt protezus tenka dažnai koreguoti todėl, kad yra ir tirpsta žandikaulio kaulo audiniai?
  • Ar protezus, užuot dėvėję, verčiau paliekate namuose arba nešiojatės kišenėje?
  • Ar nešiojami burnoje tilteliai ar karūnėlės sukelia kokių nors problemų ar rūpesčių ir nepatogumų?
  • Ar dantis, kuris tarnauja kaip atrama tilteliui, ėmė klibėti ir nebeatlieka savo funkcijos?

Jei bent į vieną klausimą atsakymas buvo teigiamas, drąsiai galite keliauti į pasirinktą odontologijos kliniką ir teirautis, ar jums gali būti įsriegti dantų implantai.

Dantų implantų ypatumai

Implantai pirmiausia skirti tam, kad atkurtų prarastą kramtymo funkciją bei pacientui gražintų estetišką, dailią šypseną. Implantus gydytojai įsuka ten, kur kadaise buvo dantis, turėjęs sveiką, pilnai funkcionuojančią natūralią šaknį. Tuo tarpu implantas yra dirbtinė, tačiau savo funkciją atliekanti ne ką prasčiau nei natūrali šaknis.

Implantų naudojimas pasiteisina įvairiomis situacijomis:

Norint atkurti vos vieną dantuką. Didžiulis dantų implantų privalumas – kad, juos sriegiant, nereikia apšlifuoti greta esančių dantukų. Aiškinant paprasčiau, dantų implantams nereikalinga greta esančių dantų atrama.

Dantų implantų galimybės yra didelės, nes jie kartais gali būti panaudojami ir fiksuotiems dantų tiltams prilaikyti.

Dantų implantai suteikia galimybę, išvengiant mobiliųjų išimamųjų protezų, kramtyti su nuosavais dantimis – skirtumų tarp implantų ir pastarųjų faktiškai nelieka.

Dantų implantus gydytojai vis dažniau panaudoja ir išimamųjų protezų stabilizavimui – taip nebereikia protezų tepti klijais, baimintis, kad jie iškris pačiu netikėčiausiu momentu ir kt.