Klausimai ir atsakymai apie krūtų didinimą


Galvojate apie galimybę įsidėti krūtų implantus? Nerimaujate, kaip vyksta krūtų didinimo operacija? Domitės, kokios yra krūtų implantų rūšys ir implantavimo galimybės? Šiame straipsnyje pasistengsime atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus apie krūtų didinimo operaciją.

Bikini su padidintomis krūtimisKokios būna krūtų implantų rūšys?

Krūtų didinimo operacijos metu naudojami implantai gali būti skirstomi pagal jų užpildymo būdą ir pagal formą. Pagal užpildymą krūtų implantai skirstomi į silikoninius, hidrogelinius ir fiziologinius. Hidrogeliniai implantai daugumoje šalių jau nebenaudojami. Pagal formą implantus galima klasifikuoti į apskritus ir lašo formos, dar vadinamus „anatominiais“. Tokį pavadinimą pastarieji įgavo dėl jų panašumo į natūralias moters krūtis.

Kaip vyksta krūtų didinimo operacija?

Parinkti implantai yra įstatomi po pacientės krūtinės raumeniu darant pjūvius pasirinktoje vietoje: pažastyje, spenelio aureolėje arba po krūtimi. Operacijos metu pacientė būna pilnai užmigdyta narkozės pagalba, todėl skausmo nejaučia.

Ko negalima daryti po krūtų didinimo operacijos?

Nuo kelių dienų iki keleto savaičių po operacijos negalima aukštai kelti rankų, dirbti, vairuoti, miegoti ant pilvo, sportuoti ar patirti kitokį fizinį krūvį. Pirmąsias 5 dienas nerekomenduojama skristi lėktuvu.

Vairuoti nepatariama pirmąją savaitę, ant pilvo miegoti – mėnesį, sportuoti – taip pat apie 4 savaites. Jeigu žaizda buvo siūta netirpstančiu siūlu, jis išimamas po maždaug 7 dienų. Beveik mėnesį pacientė turi dėvėti specialią gydomąją liemenėlę. Į darbą galima grįžti po kelių dienų (jeigu darbas ne fizinis) arba po 4-6 savaičių (jeigu darbe nuolat užsiimama fizine veikla).

Po kiek laiko nuo krūtų didinimo operacijos matomas „tikrasis“ operacijos rezultatas?

Pacientės pageidaujamas rezultatas yra matomas praėjus maždaug 3 mėnesiams po operacijos.

Kokį šalutinį poveikį gali sukelti krūtų implantai?

Retais atvejais gali būti patiriamos tokios komplikacijos, kaip nejautrūs krūtų speneliai, asimetriškos krūtys, žaizdų infekcija ar kraujavimas, implanto įplyšimas ar prakiurimas.

Kaip krūtų implantai gali paveikti moters nėštumą ir kūdikio žindymą?

Krūtų didinimo operaciją patartina daryti tuomet, kai bent kelerių metų bėgyje neplanuojate lauktis vaikelio. Moters krūtys nėštumo metu natūraliai padidėja, todėl implantai gali pasislinkti iš pradinės vietos. Be to, kai kurios moterys po gimdymo tampa patenkintos savo natūralia krūtine. Kūdikio maitinimui implantai įtakos neturi.

Kiek metų galima nešioti krūtų implantus?

Tai priklauso nuo pacientės organizmo, gyvenimo būdo ir implantų kokybės. Senesnio tipo implantus patartina keisti kas 10-15 metų. Šiuolaikiniai krūtų implantai, griežtai laikantis gydytojo nurodymų, pacientei gali tarnauti ir visą gyvenimą.

Kokie yra minimalaus amžiaus apribojimai krūtų didinimo operacijai?

Ši operacija nerekomenduojama merginoms, nesulaukusioms pilnametystės, t. y., 18 metų. Vis dėlto išimtiniai atvejais (pavyzdžiui, esant įgimtoms anomalijoms) ir su tėvų leidimu tokios operacijos gali būti atliekamos.