Dantų protezavimo poreikis ir galimybės


Graži moteris po dantų protezavimo

Dantų protezavimas – ne tik seneliams

Įprasta manyti, kad dantų protezai skirti tokio amžiaus žmonėms, kuriuos jau galima vadinti „seneliu“ arba „močiute“. Iš tikrųjų dantų protezavimas vis labiau populiarėja ir tarp jaunesnio amžiaus pacientų. Netinkami mitybos ir higienos įpročiai bei paveldėjimas lemia tai, kad dantų bei dantenų ligos pradeda kamuoti vis jaunesnius žmones. Kartais dėl šių ligų, taip pat nelaimingų atsitikimų ir traumų, yra netenkama dantų. Tuomet tenka juos keisti dirbtiniais. Vienas iš būdų tai padaryti – dantų protezavimas.

Kodėl svarbu protezuoti dantis?

Dantų protezavimas reikalingas ne tik geresnei paciento savijautai, kuri atsiranda pakeitus prarastą dantį nauju, bet ir tinkamai burnos ertmės sveikatai užtikrinti. Tuščioje ertmėje, atsiradusioje praradus dantį, lengvai gali atsirasti infekcija ar pažeidimai, aplinkiniai dantys gali pradėti krypti ir užimti buvusio danties vietą. Taip pat gali pradėti nykti žandikaulio kaulas. Be to, tinkamai nesukramtant maisto, gali sutrikti virškinimo sistemos veikla, prasidėti skrandžio ligos.

Ne mažiau svarbus ir psichologinis diskomfortas, kurį kelia dantų neturėjimas. Praradus dantį ar keletą jų, vengiama šypsotis, mažiau rodomasi viešumoje.

Protezavimas ant implantų išsaugo visas dantų funkcijas

Dantų implantai – tai metaliniai varžteliai, į sukami į paciento žandikaulį. Jų paskirtis – atstoti prarastas dantų šaknis. Ant implantų yra užmaunamos matomos dantų dalys – karūnėlės arba vainikėliai, bendrai vadinami dantų protezais.

Ant implantų tvirtinami protezai atkuria visas prarastų dantų funkcijas: atkandimo, kramtymo, atraminę ir estetinę. Taigi, dantų protezavimas ant implantų užtikrina, kad jūsų šypsena bus patraukli, o burnos ertmė – sveika ir tinkamos higienos.

Išimami protezai – pigesnė dantų implantavimo alternatyva

Dantų protezavimas išimamais protezais yra laikomas pigesne dirbtinių dantų alternatyva nei dantų implantai. Implantuoti dantys atrodo „tikresni“ nei protezuoti, tačiau jie kainuoja kelis kartus brangiau. Taip yra todėl, kad dantų implantavimas yra sudėtingesnė procedūra, reikalaujanti chirurgo įgūdžių, ir jos metu naudojamos itin brangios medžiagos. Tuo tarpu dantų protezavimas išimamais protezais yra ne toks sudėtingas, o medžiagos, naudojamos šios procedūros metu – pigesnės.

Estetinis dantų protezavimas

Pagrindinis estetinio dantų plombavimo tikslas – sukurti gražią šypseną atnaujinus vos kelis paciento dantis. Dažniausiai tai būna šeši priekiniai dantys, kurie labiausiai matomi šypsantis, juokiantis ar kalbant. Estetinio plombavimo procedūros metu gali būti pakeičiamas dantų atspalvis, forma, tekstūra, pašalinamas nepageidaujamas tarpas tarp dantų, panaikinamos dėmelės ar kiti nepageidaujami dantų defektai.

Dantų protezavimo išimamais protezais, estetinio protezavimo bei protezavimo ant implantų procedūros atliekamos beveik visuose Lietuvos miestuose. Dantų protezavimas Vilniuje atlieka neseniai miesto centre įsikūrusi „Grožio chirurgijos“ klinika.