Dantų implantavimo eiga nuo A iki Z


implantavimo-eigaVienas pagrindinių klausimų, kuriuos užduoda pacientai, kuriems reikia dantų implantacijos – „kaip viskas vyksta?“. Todėl šiame straipsnyje ir pristatome visus dantų implantacijos etapus: nuo pirmojo iki paskutiniojo vizito pas odontologą.

Pirmasis  etapas – gydytojo konsultacija

Bet koks gydymas prasideda nuo gydytojo konsultacijos. Dantų implantavimas – ne išimtis. Todėl pirmasis žingnis link sveikos ir gražios šypsenos visiems pacientams yra vienodas: tai registracija pas odontologą. Pirmojo vizito metu pacientas gydytojui papasakoja, kuo skundžiasi, išdėsto savo lūkesčius ir pageidavimus. Gydytojas įvertina paciento būklę ir pasiūlo galimas gydymo alternatyvas. Norint gauti tikslesnius duomenis padaroma panoraminė rentgeno nuotrauka bei kompiuterinės tomografijos pagalba nustatoma implanto įdėjimo vieta, jo ilgis bei skersmuo. Galiausiai pacientas supažindinamas su implantacijos eiga, trukme, kaina.

Antrasis etapas – implanto įsodinimas

Jei gydytojas ir pacientas sutaria dėl tolimesnių darbų, jau kito vizito metu pradedama danties (dantų) implantacija. Tai visiškai neskausminga procedūra (prieš ją suleidžiami anestetikai), kurios metu į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties implantas. Jei pacientui trūksta daugiau nei vieno danties, vienos operacijos metu gali būti įsodinti ir keli dantų implantai. Priklausomai nuo to, kiek implantų reikia, skiriasi ir procedūros trukmė, paprastai ji svyruoja nuo 20 minučių iki kelių valandų. Galiausiai gydytojas jus informuos, kaip tinkamai prižiūrėti operuotą vietą – būtinai klausykite jo rekomendacijų.

Trečiasis etapas – laukimas

Jei jums jau buvo atliktas danties implantavimas, apsišarvuokite kantrybe, kadangi tolimesni darbai negali būti atliekami tol, kol danties implantas neprigijo. Šis laikotarpis tęsiasi nuo kelių savaičių (geriausiu atveju) iki 9 mėnesių (jei kartu su implantacija jums buvo atlikta ir kaulo priauginimo procedūra). Galime paguosti, jog nemalonūs pojūčiai po operacijos, tokie kaip maudimas ar patinimas, kankina trumpai, nuo trijų dienų iki savaitės, vėliau nejausite jokio diskomforto.

Paskutinis etapas – danties vainiko atkūrimas

Implantui prigijus galima imtis ir protezavimo darbų. Paprastai pirmiausia atidengiamas danties implantas, prisukama gijimo galvutė ir laukiama, kol dantenos sugis. Per tą laiką laboratorijoje pagal iš anksto nuimtus atspaudus pagaminamas protezas. Belieka jį pritvirtinti – tai odontologui nesudėtinga, o pacientui neskausminga procedūra.

Gydymas baigtas – kas toliau?

Kai dantų implantavimas baigiamas, belieka džiaugtis estetiška šypsena ir pagerėjusia valgymo kokybe. Visgi nereikėtų per daug atsipalaiduoti. Dantų implantai yra ilgaamžiai, bet juos būtina tinkamai prižiūrėti. Todėl nepamirškite rūpintis savo dantų higiena ir reguliariai apsilankyti pas burnos higienos specialistą. Nesibaiminkite, jokios specialios priežiūros dantų implantams nereikia, tiesiog svarbu, kad ir po procedūros savo dantimis rūpintumėtės ne mažiau nei iki jos.