Tradiciniai išimamieji dantų protezai ar dantų implantai?


Dantų implantus visiškai pagrįstai galima vadinti natūralių dantų pakaitalais, kai kuriomis savybėmis net pranokstančiais juos. Implantas tarsi natūrali danties šaknis prilaiko dantų tiltelius ar karūnėles, sudarydamas tvirtą ir stabilų pagrindą. Šiandien pacientai ir patys odontologai vienbalsiai sutaria, kad dantų implantai – vienas didžiausių šiuolaikinės medicinos laimėjimų.

Ką rinktis? Implantus ar protezusIšskirtinė implantų savybė ta, kad jie įauga į žandikaulį – šis procesas vadinamas osteointegracija. Implantavimas ypatingas tuo, kad greta iškritusio danties esantys dantys visiškai neapgadinami. Anksčiau protezuojant dantis buvo taikoma tokia praktika – greta ertmės, kur buvo dantis, esantys du gretimi dantys būdavo šlifuojami, ant jų būdavo tvirtinamas dantų tiltelis. Dabar praktika tokia – įsriegiamas implantas, ant jo tvirtinama specialiai pagaminta karūnėlė, o dantų audiniai tausojami maksimaliai.

Kaip teigia klinika „Grožio chirurgija“ dantų implantai turi vieną pagrindinį privalumą – jie yra stabilūs, burnoje nesislankioja. Tie, kurie nešioja išimamuosius protezus, puikiai žino, kaip nemalonu, kai dėl protezų peršti dantenas, kaip nepatogu kartais gali būti valgyti ar kramtyti kietesnį maistą. Išimamuosius protezus tenka klijuoti, o visa tai lydi baimė, kad protezai pačiu netinkamiausiu metu iškris ir sukels visą galybę nepatogumų. Dabartinės dantų karūnėlės gaminamos itin tiksliai, pasinaudojant naujausiomis moderniomis programomis, todėl dėl ypatingo preciziškumo protezai ant implantų nesuteikia jokių nemalonių pojūčių, netrukdo aiškiai kalbėti. Ant implantų tvirtinamos dantų karūnėlės leidžia pamiršti nemalonius pojūčius, skausmingas dantenas valgant ir kalbant.

Net ir turint labai geros kokybės išimamuosius protezus nepatogumų išvengti sunku. Be to, ne nuolatiniai protezai skatina kaulo irimą, dėvėjimąsi – vadinamąją kaulo atrofiją. Šis procesas keičia žmogaus veido bruožus, jis gali atrodyti senesnis nei iš tiesų yra. Yrant kaului, išimamuosius protezus gali tekti koreguoti ar net keisti būtent dėl kaulinio audinio irimo. Kaului nykstant, dantų, burnos audinių struktūra prastėja, būklė blogėja, jau nekalbant apie neigiamus kosmetinius padarinius.

Belieka pasidžiaugti, kad šiandien išimamieji protezai nebėra būtinybė, tai – tik viena, toli gražu ne pranašiausia galimybė. Dantų implantai odontologijoje sėkmingai pritaikomi jau daugiau nei pusšimtį metų, kai švedų chirurgas pasiūlė iš titano pagamintus implantus ir juos įsriegė pirmajam pacientui.

Dantų implantai:

  • glaudžiai suauga su kaulu;
  • teikia atraminę funkciją, todėl kiti dantys neturi tarnauti kaip atrama dantų karūnėlėms;
  • implantavimu atkuriamos ne tik natūralių dantų funkcijos, bet ir tobulas estetinis vaizdas;
  • implantai suteikia galimybę valgyti, kalbėti, šypsotis nejuntant diskomforto;
  • tai prevencija nuo kaulo atrofijos;
  • leidžia išsaugoti gerą išvaizdą, jaunystę, neleidžia atsirasti raukšlėms, saugo nuo sukritusių lūpų ir kt.

Dar norėtumėme priminti, kad labai svarbu pasirinkti ne tik kokybiškus dantų implantus, tačiau ir patyrusius specialistus. Klinika „Grožio chirurgija“ šioje srityje tobulinasi jau nebe pirmus metus, todėl gali pasiūlyti aukščiausios kokybės implantus ir nepriekaištingai atliktą darbą.