Kiek kainuoja šuns kastracija?


Nuomonių apie šuns kastraciją yra labai daug. Vieni teigia, kad tai yra būtina, kadangi gali pagerinti šuns gyvenimo kokybę. Pirmiausia, sumažinti agresyvaus elgesio bei dominavimo problemas, taip pat užkirsti kelią įvairioms ligoms, kurios pasireiškia senatvėje. Nėra vieningos nuomonės, nors daugelis veterinarų teigia, kad jau geriau jauname amžiuje pasirūpinti šuns kastracija arba sterilizacija. Ateityje tai leis išvengti daugelio problemų, būti ramiu, kad suteikėte visapusišką priežiūrą savo augintiniui.

Šuns kastracijos kaina Kastraciją Kaune atlieka Siaurio Šnauceris specialistai. Operacija tikrai gana greita, dažniausiai gyvūnas po jos nejaučia jokio diskomforto, o ir šuns kastracijos kaina nuo 50 iki 100 eurų. Galiausiai, šuns kastracija – keičia gyvūno gyvenimo kokybę.

Visada bus tokių, kurie siūlo paslaugas pigiau

Dažniausiai didžiausia problema yra tame, kad visada bus tokių asmenų, kurie siūlo atlikti paslaugas pigiau. Tai dažniausiai yra licencijas praradę arba savamoksliai specialistai, kurie kastruoja šunis namuose, rūsiuose. Daugelis akcentuoja, kad jų teikiamos paslaugos yra tokios pat geros kaip ir klinikoje. Žinoma, tokiu atveju kyla klausimas – kam permokėti?

Pasirinkę tokį „specialistą“ rizikuojate savo gyvūno sveikata ir gyvybe. Pirmiausia dažnai tenka susidurti su įvairiomis infekcijomis, kurios atsiranda, kadangi aplinka, kur atlieka operacija, yra nesterili. Taip pat, nors kastracija nėra sudėtinga operacija, tačiau gali išlikti kokių nors nesklandumų, tad reikia žinoti – kaip į juos reaguoti. Taip pat reikia tinkamos įrangos.

Galiausiai, klinikose operaciją atlieka minimum bent jau du asmenys, kurie pasitarę pasirūpina, kad procedūra būtų kuo greitesnė ir be jokios neigiamos įtakos gyvūnui. Kai darbą atlieka vienas asmuo, deja, jis turi priimti sprendimus pats. Nepasitarus, neišgirdus kitos nuomonės ž sprendimai ne visada geria, o dėl to kenčia gyvūnas.

Reikia iš toli apeiti tokias klinikas, kurios siūlo paslaugas nelegaliai. Taip pat būtinai informuoti teisėsaugos pareigūnus, kad jie pasirūpintų tokios veiklos užtarimu.

Kainas rasite internete

Kastracijos kainos yra daugiau mažiau panašios. Dažniausiai rinkos kaina varijuoja pagal miestą. Kaune, Vilniuje ir bei kituose didžiuose miestuose kaina dažnai yra mažesnė, kadangi klinikų yra daug, tad jos konkuruoja. Tuo tarpu mažesniuose miesteliuose kainos gali būti kiek didesnės, kadangi žmonės neturi galimybės rinktis iš kelių klinikų. Ne veltui daugelis sutinka vežti šunį iki didmiesčio. Juolab, ten tikisi gauti ir profesionalesnį aptarnavimą.

Reikia nepamiršti, kad tokia paslauga kaip kastracija taip pat gali būti teikiama su akcijomis. Tai leis sumokėti mažiau, tačiau būti ramiu, kad gyvūnu bus tikrai tinkamai pasirūpinama. Svarbiausia yra sekti tam tikrų klinikų pasiūlymus ir kai jie yra – nelaukti. Jeigu Jūsų gyvūnas dar yra jaunas – dažnai galima įsigyti pigiau paslaugą, tačiau pasinaudoti ja vėliau, tuomet, kai ji jau bus aktuali.

Ką daryti, jeigu neturiu pinigų kastracijai?

Dar prieš įsigyjant šunį reikia iškart apgalvoti – ar Jūsų finansinės galimybės leis Jums juo tinkamai apsirūpinti. O juk šuniui reikia ne tik maisto ir žaislų, tačiau ir medicininės priežiūros. Visgi, jeigu šiuo metu neturite galimybių apmokėti gyvūno kastraciją – siūlome kreiptis į kliniką asmeniškai. Daugelis sudaro palankius išsimokėjimo už kastraciją grafikus arba suteikia nuolaidas klientui asmeniškai.

Parengė:
Veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris”
+370 655 55818
info@snaucerisvet.lt
Pramonės pr. 36A, Kaunas
Technikos g. 39, Kaunas
I-V 9:00 – 20:00
14:00 – 15:00 gydytojų konsiliumas
VI-VII 9:00 – 17:00