Iš ko susideda dantų implantų kaina?


Su Straumann implantaisBeveik visiems, skaitantiems šį straipsnį, jau teko atsidurti arba ateityje teks atsidurti situacijoje, kurioje vienaip ar kitaip prarandamas dantis. Vieni jų netenka dėl ligos (pavyzdžiui, periodontito) ar nėštumo metu, kiti – dėl nelaimingo atsitikimo (avarija, gatvės muštynės), treti – neišvengiamai susidūrus su senatve. Tikriausiai sutiksite, kad norint komfortabiliai gyventi bei išvengti rizikos susirgti dantų ir dantenų ligomis, būtina prarastą dantį pakeisti dirbtiniu – jį protezuoti arba implantuoti. Tikriausiai jau teko girdėti ir apie tai, kokios ne visiems įkandamos yra dantu implantu kainos. Kodėl taip yra?

Dantų implantavimo procedūros kainą lemia keli aspektai. Visų pirma, tai priklauso nuo to, kokius implantus rinksitės, kokios bus medžiagos, iš kurių gaminami šie dirbtiniai dantų šaknų pakaitalai. Kitas svarbus niuansas – klinika, kurioje gydysitės (jos prestižas, žinomumas) ir specialistai, dirbantys joje (jų patirtis, tarptautinis pripažinimas, populiarumas pacientų tarpe).

Į pilną dantų implantų ir viso implantavimo proceso kainą reiktų įskaičiuoti ir dantų gydytojo konsultacijas. Jau pirmoji gydytojo konsultacija – nesvarbu, ar po jos apsispręsite implantuotis dantis, ar ne – jums kainuos vidutiniškai 20 eurų. Žinoma, galite pasidairyti „akcijų“, kurių metu pacientai konsultuojami pigiau ar visai nemokamai, bet ne visada yra galimybė jų laukti. Pavyzdžiui, danties netekti gali nuolat su klientais bendrauti ir jiems gerą įspūdį turintis palikti žmogus, ir jei jis praranda matomoje vietoje esantį dantį, jis negali laukti pigesnės konsultacijos: gydytojo paslaugų jam reikia čia ir dabar.

Žinoma, svarbiausias dantų implantų kainos aspektas – tai pasirinktų implantų kokybė, rūšis, reikalingas implantų kiekis. Vieno prarasto danties atstatymo kaina susideda iš paties implanto kainos, atramos kainos ir danties karūnėlės kainos. Kai kurie implantai yra itin brangūs dėl jiems suteikiamos viso gyvenimo garantijos. Tokio implanto pavyzdys – Šveicarijoje gaminami STRAUMANN implantai, laikomi implantų „ikona“. Vienas toks implantas vidutiniškai kainuoja 600 eurų. Pasirinkę tokį implantą, iš vienos pusės sumokėsite nemažą sumą pinigų dabar, tačiau iš kitos pusės – jeigu prireiks implantą koreguoti – jums visą gyvenimą nemokamai bus tiekiamos tiek implanto, tiek ant jų maunamos dantų karūnėlės detalės, o papildomai mokėsite tik už gydytojo darbą.

Dalį dantų implantavimo proceso paslaugų (t. y., dantų protezavimą) tam tikroms gyventojų grupėms (asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus; pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais; vaikams iki 18 metų) iš dalies kompensuoja Valstybinės ligonių kasos. Be to, kai kuriose odontologijos klinikose dantų implantavimo paslaugą galima įsigyti lizingu.

Šypsena – žmogaus raktas į pasitikėjimą savimi, o patikimi natūralių dantų pakaitalai – gyvenimo kokybę užtikrinantis rodiklis. Vis dėlto prieš rinkdamiesi dantų implantavimo procedūrą, turite gerai apsvarstyti, ar jums „įkandama“ jos bendroji kaina.