4D veido atjauninimas naujos kartos dermatologinė procedūra


Oda sensta dėl daugybės veiksnių, kurie ją veikia iš išorės ir vidaus: natūralių senėjimo procesų, menko vandens vartojimo, saulės, vėjo ir šalčio poveikio, netinkamos mitybos, miego stokos, piknaudžiavimo vaistais, rūkymo, alkoholio, streso, netinkamai pasirinktų kosmetinių priemonių ir kitų. Geriausias būdas išvengti ankstyvo odos senėjimo – rūpinimasis ja nuo pat jaunystės. Reiktų rinktis tinkamą mitybą ir sveiką gyvenimo būdą, pakankamai drėkinti ir maitinti odą specialiais kremais. Yra ir kita išeitis – Lietuvoje sparčiai populiarėjančios lazerinės veido atjauninimo procedūros, pavyzdžiui, 4D veido atjauninimas.

4D veido atjauninimas – tai procedūra, kurios metu oda yra nechirurginiu, neinvaziniu būdu veikiama dermatologinėms procedūroms skirtu lazeriu. 4D pavadinimą ši procedūra gavo todėl, kad jos metu naudojamos net keturių skirtingų poveikių technologijos. Oda ją veikiant lazeriu yra jauninama tiek iš vidaus (per burnos gleivinę), tiek iš išorės. 4D veido atjauninimas veikia odą itin giliai: atjauninamas ne tik jos epidermis, bet ir gilieji poodiniai sluoksniai. Procedūros dėka pagerėja kolageno ir elastino skaidulų gamyba. Tai odos atjauninimui itin svarbu, nes kolagenas sudaro odos pagrindą ir lemia jos tamprumą, o elastinas suteikia jai tamprumo ir elastingumo.

Keturios 4D veido atjauninimo procedūros metu naudojamos technologijos vadinamos angliškais terminais: „Smooth lifting“, „Frac 3“, „Piano“ ir „Superficial“. Pirmoji technologija stangrina odą iš vidaus, antroji ją atjaunina veikdama tam tikrus jos taškus, trečioji šildo odą, kol ji įkaista iki pat giliausių sluoksnių, galiausiai – ketvirtosios technologijos dėka – oda nušveičiama ir išlyginama.

4D veido atjauninimas suteikia odai stangrumo ir elastingumo, leidžia išlyginti raukšles, pagerina jos tonusą. „Smooth lifting“ technologija skatina naujų kolageno ląstelių gamybą odoje. Ji ypač efektyvi norint atjauninti odą lūpų srityje. „Frac 3“ metodas stimuliuoja odos gilųjį sluoksnį, bet visiškai nepaveikia tų odos ląstelių, kurie išsidėsto aplink šios procedūros metu veikiamus taškus, todėl yra nepavojingas. „SUPERFICIAL“ technologija tinka nedidelių odos trūkumų pašalinimui. „PIANO“ procedūra dėl jos metu išsiskiriančios šilumos sustiprina kitų trijų lazerinių technologijų efektą.

Nepaisant aukšto procedūros efektyvumo, 4D veido atjauninimas nėra skausmingas. Jo poveikis trunka iki vienerių metų, pakartotines procedūras galima atlikti kiekvieną mėnesį, taip dar labiau pagerinant rezultatą. Pirmieji odos atjauninimo požymiai yra matomi iš karto po procedūros, tačiau paraudimas gali išlikti maždaug dvylika valandų ar net visą parą.