Prarastų dantų atstatymas skirtingose situacijose


Implantavimas Straumann dantų implantaisDantų protezavimas – tai visi įmanomi dantų šaknies ir (arba) karūnėlės atkūrimo būdai, kuriais siekiama pakeisti prarastą dantį dirbtiniu. Odontologijos specialistai taiko du pagrindinius dantų protezavimo metodus: klasikinis protezavimas ir dantų implantavimas. Kuo skiriasi šie metodai? Kada jie taikomi?

Klasikiniai dantų protezavimo būdai – tai protezavimas naudojant dantų tiltelį sukuriant neišimamą protezą ir protezavimas gaminant išimamą protezą. Neišimamas (nuolatinis) dantų protezas gaminamas šiais atvejais:

  • Kai dantis dar nėra visiškai prarastas, bet yra smarkiai pažeistas: nuskilęs, sugedęs. Gaminant tokį protezą būtina, kad danties šaknis būtų sveika. Pats danties protezas yra maunamas ant pažeisto danties prieš tai jį nušlifavus.
  • Kai trūksta viso danties (nėra nei šaknies, nei karūnėlės). Tokiu atveju gaminamas dantų tiltelis, kuris maunamas ant aplinkinių dantų juos nušlifavus. Šis būdas naudojamas ir tada, kai trūksta daugiau nei vieno danties (dantų eilės).

Išimamas dantų protezas gaminamas kaip laikinas sprendimas praradus vieną dantį (kol jam pagaminamas nuolatinis protezas) arba kaip alternatyva nuolatiniam dantų protezui praradus keletą dantų.

Kur kas modernesni ir labiau pažengę dantų atkūrimo būdai yra protezavimas naudojant implantus (dantų implantavimas). Metaliniai dantų implantai yra įsukami į paciento žandikaulį tam, kad atstotų jo prarastų dantų šaknis. Ant šių „šaknų“ yra tvirtinami dantų protezai.

Išimamas protezas dantų implantavimo atveju gali būti gaminamas į žandikaulį įsukus mažiausiai 2 implantus (komfortui užtikrinti rekomenduojami 4 implantai). Toks protezas turi būti išimamas nakčiai, visai kaip klasikinis išimamas dantų protezas.

Pastovus dantų protezas naudojant implantus gali būti pagamintas tiek praradus vieną dantį, tiek keletą jų. Jeigu prarandama keletas dantų, pieš dantų implantavimą reikalingas implantų ir protezų skaičius nustatomas pagal individualią paciento situaciją (pavyzdžiui, pacientui gali reikėti 2 implantų ir 3 protezų arba 3 implantų ir 5 protezų). Kai pacientui trūksta visų dantų, neišimamam protezui pritvirtinti reikia mažiausiai 4-6 implantų.

Dantų implantavimas pranašesnis už klasikinį protezavimą tuo, kad užtikrina pacientui didesnį komfortą, jo šypsena atrodo natūraliau, medžiagos, iš kurių pagaminti implantai, yra artimos burnos mikroflorai. Net jei yra pasirenkamas išimamas dantų protezas, tvirtinamas ant implantų, jį prižiūrėti yra paprasčiau nei klasikinį protezą, nes jam nereikalingi dantų klijai ir specialūs valymo skysčiai.

Dantų implantavimas, pasirinkus tam tikrų gamintojų (pavyzdžiui, STRAUMANN) siūlomus implantus, užtikrina, kad nauja šypsena galėsite džiaugtis nors ir keliasdešimt metų, nes implantams ir ant jų tvirtinamų dantų karūnėlių dalims suteikiama viso gyvenimo garantija. Dantų implantavimo procedūrai prioritetą teikia tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės, kuriems norisi, kad jų natūralius dantis pakeitę dirbtiniai atrodytų kuo labiau panašesni į tikruosius..