Ar bedantis žmogus vėl gali turėti dantis? Taip, tai įmanoma.


VIsų dantų atstatymasDantų implantacija yra ypatinga tuo, kad jos pagalba galima atkurti visą dantų eilę, esančią tiek virštutiniame, tiek apatiniame žandikaulyje. Taigi, jei jūsų dantys jau baigia iškristi, jie pakankamai lengvai gali būti sugrąžinti. Ant implantų tvirtinami tiek išimami, tiek fiksuoti protezai. Perskaitykite mūsų straipsnį ir sužinokite, kaip vyksta implantavimo ir protezavimo darbai bei kodėl bedančio žandikaulio implantacija vadinama pažangiausiu šiuolaikiniu dantų atkūrimo būdu.
Daugiau informacijos apie dantų atstatymo metodus rasite čia: https://www.dantu-implantai.lt/

Išimamų protezų keliamos problemos

Visų pirma, pasiaiškinkime, kokių trūkumų turi išimami protezai. Pradėti reikėtų nuo to, kad išimami protezai dažniausiai nėra patogūs, taigi, jie nuolat kelia didesnį ar mažesnį diskomfortą. Jie gali spausti, trinti ar kitaip erzinti dantenas. Jie dažniausiai nėra labai stabilūs, tad gali iškristi iš burnos pačiu netinkamiausiu momentu – tenka atsargiai valgyti, kalbėti, juoktis. Kramtymo funkcija nėra iki galo atkuriama. Be to, ilgai nešiojant protezą tirpsta kaulas, kinta dantenų forma, tad protezus reikia dažnai atnaujinti, kitaip jie tampa nebetinkami nešiojimui.

Dantų implantavimas – alternatyva išimamiems protezams

Jei norite prisiminti, ką reiškia turėti visus dantis, kurie yra tvirti ir gražūs, pasidomėkite dantų implantacija. Jei dantys atkuriami viršutiniame žandikaulyje, paprastai prireikia 6 implantų, jei apatiniame – nuo 4 iki 6 implantų. Ant implantų yra tvirtinamas dantų protezas, kuris yra ir estetiškas, ir funkcionalus (juo lengva kramtyti maistą). Protezas yra fiksuojamas burnoje, jo nereikia išiminėti. Kita vertus, jei prireikia kokių nors korekcijų, odontologijos klinikoje jis gali būti lengvai nuimtas, o vėliau ir vėl uždėtas. Šiais laikais tai pats pažangiausias dantų atkūrimo būdas, kadangi ant implantų pritvirtintas fiksuotas protezas leidžia pasijusti kaip su nuosavais, tikrais dantimis.

Ant implantų gali būti tvirtinami ir išimami protezai

Fiksuoti protezai, tvirtinami ant implantų, yra labai kokybiški, bet ir jų kaina yra didelė. Jei įprasti išimami protezai nepatenkina jūsų poreikių ir lūkesčių, bet ir per daug išlaidauti nenorite, galite rinktis tarpinį variantą – ant dantų implantų tvirtinamus išimamus protezus ar plokštelę. Kodėl jie yra pigesni? Visų pirma, todėl, kad išimamam protezui ar plokštelei prireikia mažiau implantų nei fiksuotam, be to, dažniausiai skiriasi ir plokštelės ar protezo pagaminimui naudojamos medžiagos. Svarbu suprasti, kad ant implantų tvirtinami protezai bet kokiu atveju yra pranašesni už įprastinius išimamus protezus. Jie stabiliai laikosi burnoje (kadangi juos yra ant ko „užmauti“), jie nekrenta ir nekliba. Be to, tokios dažnos korekcijos kaip įprastų išimamų protezų atveju taip pat nėra būtinos. Būtina paminėti ir tai, kad dantų implantai atlieka dantų šaknų funkcijas, tad pristabdoma kaulo atrofija bei dantenų atsitraukimas.