Dantų implantavimas, dabar ar po 5 metų?


Kada geriausia atlikti dantų implantavimąDantų netekimas – skausminga patirtis. Ypač, jei netenkama priekinių dantų… Kaip bendrauti su kitais, kai, rodos, visi apie jūsų dantyse esantį tarpą tik ir tegalvoja? Daugybė pacientų skundžiasi, kad dantų praradimas smarkiai pablogino jų socialinį gyvenimą: kartais geriau praleisti vakarą namie nei vykti į vakarėlį, kuriame teks savo šypseną dangstyti ranka. Šiuo atveju sprendimas yra paprastas – dantų implantai iškart pagerintų gyvenimo kokybę. Bet kaip tuo atveju, kai aplinkiniai trūkstamo danties nemato?

Ar danties netekimas visada kelia daug problemų?

Jei asmuo netenka krūminio danties, tai ne visada yra lengvai pastebima. Vis dar galima drąsiai šypsotis, valgyti, juoktis – bendravimas su kitais žmonėmis teikia tokį patį malonumą kaip anksčiau. Kramtymo kokybė suprastėja, bet juk galima kramtyti ir kita burnos puse? Žinoma, kartais ir į kiaurymę prilenda maisto likučių, bet argi tai didelė problema? Žodžiu, didelio diskomforto nejaučiama. Tad kam kreiptis į odontologą? Juk dantų implantų kaina yra išties nemaža…

Danties netekimas – ne vien estetinė problema.

Pasidomėkime, ką tokiems pacientams sako odontologai. Deja, jie delsti nepataria. Ir tikrai ne vien dėl to, kad dantų implantų kaina papildytų jų banko sąskaitą. Juk danties netekimas – ne vien estetinė problema. Taip, niekas nesiginčija, kad kramtyti galima ir kita burnos puse, bet ar pagalvojote apie tai, kad toje pusėje esantiems dantims užkraunamas dvigubas krūvis? Ką tai reiškia? Kad taip alinami dantys greičiau susidėvi. Vadinasi, greitu metu prireiks juos taisyti ar net protezuoti. Bet yra ir kita problema, apie kurią daugelis net nesusimąsto. Kokia ji?

Dantų praradimo pasekmė – nykstantis žandikaulio kaulas.

Ar žinote, kad jei netenkama danties, toje vietoje esantis kaulas ima nykti? Tik nenumokite ranka, sakydami, kad tokie pokyčiai nematomi, vadinasi, ir nesvarbūs. Pasirodo, šis procesas dar ir kaip matomas! Jei žandikaulis plonėja, keičiasi veido bruožai – žmogus atrodo vyresnis nei yra iš tiesų. Ar jūs tikrai norite per anksti pasenti? Be to, jei norėsite dantų implantacijos, kai kaulas jau bus sunykęs, pirmiausia jums turės būti atlikta kaulo priauginimo procedūra – o tai ir papildoma operacija, ir papildomos išlaidos.

Išeitis – dantų implantavimas.

Taigi, jei manote, kad dantų implantavimas – gydymas, kurį galima atidėti, nesate visiškai teisūs. Jei iškart po danties netekimo kreipsitės į odontologą, išvengsite problemų, kurios atsirastų pernelyg ilgai uždelsus. Pirma, likę sveiki jūsų dantys gaus įprastinį kramtymo krūvį ir per greitai nesusidėvės – vadinasi, nebus papildomų išlaidų jų restauravimui. Antra, bus sustabdyti žandikaulio kaulo irimo procesai, todėl jūsų veido bruožai išliks nepakitę. Trečia, išvengsite bereikalingų išlaidų kaulo priauginimo operacijoms. Galima daryti išvadą, kad dantų implantų kaina nebus tokia didelė, jei į odontologą kreipsitės laiku.