Tinkama šuns priežiūra – laimingas ir ilgas gyvenimas. Pataria veterinaras


Ar šuniui tikrai reikia tik meilės, kad jis būtų laimingas? Meilės, žinoma, reikia, tačiau greta jos taip pat reikia nepamiršti ir fizinių jo poreikių, kurie remiasi į kiekvieno augintinio asmeninius lūkesčius. Svarbiausia, kad suteikti geras gyvenimo sąlygas šiuo metu gana parasta, kadangi prekių gausa – labai plati.

Aišku, reikia ne tik daiktų, tačiau ir reguliaraus lankymosi patikrai pas specialistus, kurie padės įvertinti šuns sveikatos būklę. Viena geriausių veterinarijos klinikų, kuri sulaukia vis daugiau dėmesio, yra Siaurio Šnauceris. Ši veterinarijos klinika Kaune laikoma viena nuoširdžiausių, kadangi joje dirbantys specialistai ne tik gydo, tačiau ir nemokamai pataria – kaip išvengti ligų.

Apie šuns priežiūros niuansus kalbamės su veterinarijos gydytoju Vytautu Siauriu.

Veterinarijos klinika KauneTinkamo maisto pasirinkimas

Pirmiausia labai svarbu, kad kasdien Jūsų šuo gautų tik pačios geriausios kokybės ėdalą. Tai yra viena svarbiausių sąlygų, kuri gali padėti išvengti bet kokių šuns ligų. „Neduokite šuniui maisto nuo stalo. Džiugu, kad vis daugiau žmonių tai supranta. Tačiau tuo pačiu ir liūdna, kad apskritai yra tokių, kurie vis dar šeria šunį žmonių maistu“,- pataria Vytautas.

Taip pat svarbu, kad kasdien Jūsų šuniui duodamas maistas būtų pačios geriausios kokybės, rinkitės ultra premium ėdalą, kuriame yra visi keturkojo organizmui reikalingi komponentai bei medžiagos. Tokiu atveju nereikės papildomai duoti vitaminų, kadangi jų užtektinai bus maiste“,- priduria.

Atsakinga maisto prekybos vieta – pirmas žingsnis, kuriuo reikia pasirūpinti. Ir nepamirškite, kad per daug piktnaudžiauti skanėstais – negalima. Reguliariai galima duoti nebent tik tuos, kurie pašalina apnašas nuo dantų.

Saugios zonos kūrimas

Specialistas pastebi, kad labai svarbu šuniui namuose sukurti būtent tik jo poreikiams tinkamą saugumo zoną, kurioje jis jaučiasi geriausiai. Žinoma, šuniui svarbu, kad jo šeimininkas visada būtų greta. Tai jam siejama su saugumu. Tačiau papildomai narvas arba guolis – suteiks dar daugiau ramumos, kad augintinis yra savo namuose.

Kai kurie abejoja ar narvas šuniui reikalingas. Mes sakome, kad taip. Žinoma, jis neturi būti uždarytas. Gyvūnas turi galimybę jame būti, kai nori ir tuo pačiu išeiti, kai pageidauja. Tačiau nepamirškite, kad tokia zona Jūsų šuniui suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir tuo pačiu Jumis“,- atvirauja veterinaras.

Maudymas ir higiena

Reikia nepamiršti rūpintis šuns higiena. Nors kai kurie teigia, kad šuo pats labai puikiai apsiprausia, tačiau mes siūloma gyvūnams, kurie auga kartu su žmogumi namuose, skirti atskiro dėmesio higienai.

Higienai reikia naudoti tik specialiai šunims skirtas priemones. Jeigu naudosite tas, kurios skirtos žmogui, tikėtina, kad šuo šersis ir jo plaukas nebus nei gražus, nei tolygus. „Šuns negalima maudyti per dažnai, kadangi tai gali pažeisti natūralų jo apsauginį sluoksnį. Žinoma, kai susitepa – maudymas yra būtinas. Tačiau be purvo – karta kas kelias savaites – sočiai“,- atvirauja Vytautas.

Reguliarus lankymasis apžiūrai

Galiausiai, svarbu, kad Jūsų gyvūno sveikatą sektų specialistas. Taip pat reikia nepamiršti skiepų, kurie gali padėti išvengti daugelio ligų, galiausiai, nukirminimo, kuris taip pat turi būti atliekamas reguliariai. Tik nepamirškite, kad esant bet kokiam gyvūno elgsenos pokyčiui – apžiūra padeda labai, nes kuo greičiau bet kokia galima liga bus nustatyta – tuo jos išvengti bus paprasčiau.

Meilė šuniui neturėtų būti matuojama pinigais ar laiku. Nes tam gyvūnui – jūs esate viskas. Jo pasaulis, jo prasmė ir jo gyvenimas. Skirkite jam tokią pat meilę, kokią jis skiria Jums.

Mus rasite:

Veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris

Adresas: Pramonės pr. 36A, LT-50348, Kaunas
Telefonas: +37065555818
El. paštas: info@snaucerisvet.lt
Darbo laikas: I-V 9:00 – 20:00
Gydytojų konsiliumas: 14:00 – 15:00
VI-VII 9:00 – 17:00
Budintis gydytojas 00 – 24 val.