Spuogai? Pagalbą rasite odos klinikoje


odos-klinikaTobulėjanti medicina gali pasiūlyti vis modernesnių ir pažangesnių spuogų gydymo metodų. Ilgai buvo manyta, kad taip vadinamoji aknė – tik paauglių liga, tačiau ilgainiui pastebėta, kad ji kamuoja ir tuos, kurie jau toli gražu nebe paaugliai. Sergamumas akne tarp vyresnių nei 20 metų žmonių – pastarojo dešimtmečio liga.

Ar skiriasi paauglio ir suaugusiojo spuogai?

Kai veide atsiranda spuogų, galima numanyti, kad organizme siaučia hormonų audros, tačiau jų priežastys nebūna vienodos. Paauglystėje bręstama, o suaugusiųjų veido odą spuogai nusėja dėl to, kad jie pernelyg stresuoja – patiriant stresą hormonų gamyba suaktyvinama. Tačiau ne tik stresas neigiamai veikia odą – daug ką lemia netinkama odos priežiūra. Pavyzdžiui, neplaunant, specialiomis priemonėmis nevalant odos, atsiranda nedidelių inkštirų, iš kurių formuojasi ne kas kita kaip spuogai. Tai sukelia papildomą stresą, ir žmogus patenka lyg į užburtą ratą, iš kurio išsivaduoti pačiam sudėtinga. Atsiradę spuogai išnyksta ne taip greitai, taigi vienas greičiausių būdų išgyti – susisiekti su odos klinika Kaune ir užsirašyti vizitui. Reikėtų prisiminti, kad kasytis spuogų, kaip ir spaudinėti, jokiu būdu negalima, nes tai tik paskatina uždegimo plitimą ir nieko gera neduoda.

Jei žmogų spuogai kamavo paauglystėje, ar tai reiškia, kad liga pasikartos ir vėliau?

Anot statistikos, ne visuomet tie, kuriuos spuogai kamavo paauglystėje, kamuoja ir jiems įkopus į trečią ar net ketvirtą dešimtmetį. Beje, tarp vyresnių žmonių dažnai pasitaiko ir tokių, kurių aknė paauglystės laikotarpiu nė nevargino, taigi čia nėra jokių aiškių taisyklių.

Kiek įtakos spuogų susidarymui turi žmogaus mityba?

Nors daugelyje šaltinių rašoma, kad spuogų atsiradimą skatina netinkama mityba, tai visgi labiau mitas negu realybė. Laikytis kažkokios dietos norint išvengti spuogų nėra būtina. Visgi tam tikras maistas skatina bėrimų paūmėjimą – reikia stebėti, kokie produktai ir koks maistas daro neigiamą įtaką. Beje, suaugusieji dažniau pastebi, kad „meškos paslaugą“ kovojant su odos problemomis daro būtent maistas. Specialistai įvardija produktus, kurie didina gliukozės kiekį kraujyje ir taip skatina spuogų vešėjimą. Tiems, kurie turi spuogų, vertėtų bent kuriam laikui atsisakyti virtų bulvių, morkų, baltos duonos, traškučių, bananų. Tiems, kurie trokšta greitai išspręsti odos problemas, padės odos klinika Kaune ir joje dirbančių specialistų konsultacijos bei gydymas.

Kada reikia kreiptis į odos kliniką?

Jei ant odos atsirado vienas ar du spuogeliai, jie nedideli, galbūt ir nieko tokio. Tačiau jei visas veidas nusėtas inkštirais, tai jau išties nėra gerai. Inkštirų gausa – geriausia terpė vystytis uždegimui. Kai uždegimas kreiptis, kreiptis į specialistus reikėtų nedelsiant, nes tokiu atveju ant veido gali likti randų. Jų naikinimas sudėtingas ir brangus.