Veido odos valymas dermatologijos klinikoje


ProcedūrosNors paaugliai ir vyresnio amžiaus žmonės, kenčiantys nuo spuogų ir aknės ar riebaluotos odos, šiandien gali rinktis iš daugybės kosmetinių priemonių bet kurioje parduotuvėje ar vaistinėje, nėra lengva rasti būtent savo odai tinkantį metodą „švarios odos“ efektui pasiekti. Kur kas paprastesnis būdas tai padaryti – odos valymas dermatologijos klinikoje. Nešvarumus ir spuogus nuo veido odos klinikoje galima pašalinti net keletu skirtingų būdų: ultragarsu, mechaniniu būdu, rūgštimi ar lazeriu.

Veido valymas ultragarsu

Šis metodas geriausiai tinka tiems, kurie neturi labai didelių odos problemų, tiesiog nori odą „atšviežinti“, suteikti jai skaistumo, pašalinti nešvarumus, kurie nėra „pasislėpę“ giliuosiuose odos sluoksniuose. Specialiu aparatu dermatologijos klinikoje pašalinamos suragėjusios odos ląstelės ir taip pagerinama odos būklė.

Mechaninis veido valymas

Tai jau „tradicine“ tapusi dermatologijos klinikoje atliekama veido odos valymo procedūra. Ji susideda iš kelių etapų: odos paviršiaus valymo ir giluminio valymo. Pirmajame etape oda nuvaloma specialiomis medžiagomis ir nušveičiama (atliekamas vadinamasis „pilingas“). Tuomet oda yra išbrinkinama – paruošiama antrajam etapui. Jo metu išvalomi gilieji odos sluoksniai: išspaudžiami spuogai bei inkštirai. Po to seka mineralinių druskų ir molio prisotinta veido kaukė, skirta odos nešvarumams ir riebalų pertekliui pašalinti. Galiausiai oda atgaivinama po procedūros: pacientui uždedama speciali raminamoji kaukė, atliekamas švelnus veido odos masažas.

Odos valymas rūgštimi

Cheminis odos šveitimas rūgštimi – geriausia priemonė jaunatviniams spuogams ir po jų spaudinėjimo likusiems randeliams bei atsiradusioms dėmėms naikinti. Viršutinis odos sluoksnis dermatologijos klinikoje nušveičiamas specialia glikoline rūgštimi, taip pašalinant dalį odos ląstelių. Rūgštis paskatina odos atsinaujinimo procesus, priverčia susitraukti veido odos poras.

Spuogų ir aknės naikinimas lazeriu

Pažangiausias būdas atsikratyti veido odos problemų – jos gydymas lazeriu dermatologijos klinikoje. Egzistuoja net keletas skirtingų odos gydymo lazeriu programų, kurios parenkamos pagal paciento odos tipą, pagrindinę jo veido odos problemą, spuogų kiekį, aknės formą, po spuogų spaudymo likusių randų gylį ir formą.

Pasitelkus lazerį, ne tik panaikinami spuogai ir aknė, bet ir išnyksta odos paraudimas, paburkimas, sumažėja odos mazgeliai, pūlinukai, panaikinami randai, oda tampa lygesnė ir skaistesnė, pagražėja jos spalva.

Dermatologijos klinikoje atliekamos procedūros metu lazerio skleidžiami spinduliai veikia visus odos sluoksnius, nužudo aknę sukeliančias bakterijas, sutrikdo odos uždegimo židiniuose vykstančią mikrokraujotaką, todėl uždegimas pradeda mažėti, o odos būklė – gerėti. Lazerinio odos valymo metu jaučiamas lengvas dilgčiojimas, kurį sukelia lazerio sukeltų bangų pulsavimas, tačiau procedūra nėra skausminga. Nemaloniems pojūčiams dar labiau sumažinti naudojama odos atšaldymo sistema, o prireikus – ir nuskausminamasis kremas.

Geriausiam rezultatui pasiekti procedūrą gali tekti pakartoti. Po kiekvieno gydymo seanso keletą mėnesių reikia vengti soliariumo, pirties, tiesioginių saulės spindulių.