Burnos ertmės priežiūra po dantų implantavimo procedūros


Dantų implantų priežiūra po implantavimoDantų implantavimą renkasi vis daugiau žmonių, netekusių vieno ar kelių dantų. Tai pats inovatyviausias ir labiausiai pasiteisinantis metodas atkurti šypsenai. Tačiau dažnai galvojama, kad pakaks tik įsriegti dantų implantus, ant jų uždėti dantų karūnėles ir viskas bus baigta. Anaiptol… Kad dantų implantai tarnautų visą gyvenimą, reikia ypač atidžiai paisyti implantavusio ir paciento situaciją tiksliai žinančio gydytojo rekomendacijų.

Šepetėlio pasirinkimas

Kaip žinia, dantų implantus įsriegus į žandikaulį, jie turi prigyti. Kitas etapas – protezo tvirtinimas ant implantų. Tiek ir implantui gyjant, tiek ir po visų procedūrų reikėtų pasirinkti švelnų dantų šepetėlį minkštais šereliais, kad nebūtų traumuojamos dantenos. Kaip ir įprastai, būtina naudoti specialų tarpdančiams valyti skirtą siūlą, burnos skalavimo skystį ir kt. Vis dažniau sukuriama priemonių specialiai prižiūrėti implantams ir dantų karūnėlėms, taigi galite paieškoti ir įsigyti specialius tarpdančių siūlus ir specialius dantų šepetėlius. Taip pat galima įsigyti šepetėlius, skirtus valyti tik vienam dančiui, kurį pasiekti įprastu dantų šepetėliu pernelyg sudėtinga. Nepagailėkite pinigų ir įsigykite kokybiškas burnos priežiūros priemones, nes investicijos atsiperka su kaupu.

Kodėl svarbi profesionali burnos higiena?

Maždaug kas 6 mėnesius, pagal poreikį – ir dažniau reikėtų apsilankyti pas burnos higienistą, kuris ne tik kruopščiai nuvalys dantų paviršių nuo apnašų ir akmenų. Šis specialistas gali geriausiai patarti, su kokiomis priemonėmis valyti dantis, patars, kokios priemonės Jūsų atveju yra pačios geriausios, rekomenduos, kur tam tikrų priemonių galima įsigyti (dažniausia kokybiškos burnos priežiūros priemonės pardavinėjamos arba pačių odontologų, arba vaistinėse, tačiau jokiu būdu ne įprastuose prekybos centruose). Pacientai, turintys daugiau negu vieną protezą ant implantų, gali įsigyti ir specialius įrenginius, kurie, purkšdami ypač stiprią vandens srovę, namų sąlygomis padeda išvalyti sunkiausiai prieinamus burnos kampelius. Neišvalyti maisto likučiai ne tik gadina sveikus dantis, tačiau ypač kenkia ir dantų implantams bei sumažina jų tarnavimo laiką.

Mityba po dantų implantavimo ir kitos rekomendacijos

Svarstote, ką bus galima valgyti, o ko ne atlikus implantaciją? Jei implantų daugiau negu vienas ir jei buvo atlikta sudėtingesnė operacija, reikia stengtis netraumuoti žaizdos. Žaizdą traumuoti gali kietas, pernelyg karštas ar šaltas, aštrus maistas, todėl maitintis reikėtų analogiškai kaip turint jautrius dantis. Po implantacijos reikėtų vengti didelio fizinio krūvio ir intensyvių sportinių treniruočių, taip pat neiti į pirtį, atsargiai maudytis baseinuose. Ko dar vengti, rekomenduos implantą ar implantus dėjęs specialistas. Po 3-6 mėnesių, kai implantas kauliniame audinyje galutinai įsitvirtins, bus protezuojama, o po protezavimo jau bus galima gyventi įprastą gyvenimą, sportuoti, sunkiau dirbti, valgyti praktiškai iš karto uždėjus danties protezą – luktelėti gali tekti tol, kol sukietės cementavimui skirtos medžiagos. Tad linkime visą gyvenimą tarnausiančių implantų.