Dantų implantacijos baimė


Kas bijo odontologų?Baimė – nemalonus jausmas, kurio dauguma tikisi išvengti. Juk bijoti galima daug ko: vorų, aukščio, uždarų erdvių, masinių žmonių susibūrimų, viešo pasirodymo prieš auditoriją… Vieni žmonės yra iš prigimties drąsesni ir ramesni, kitų nervų sistema yra jautresnė. Vieni su savo baimėmis mėgina kovoti („gal, jei iššoksiu su parašiutu iš skrendančio lėktuvo, aukščio baimė dings?“), kiti vadovaujasi patarle „bijai vilko – neik į mišką“ ir visomis išgalėmis vengia susidurti su savo baime akis į akį.

Šįkart pakalbėkime apie vieną konkrečią baimę, kuri yra gana smarkiai paplitusi ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų tarpe. Apie ką mes čia? Apie baimę odontologui, odontologijos klinikai bei odontologinėms procedūroms. Turbūt ir jūs pažįstate ne vieną asmenį, kuris atidėlioja vizitą pas odontologą iki paskutinės minutės (į specialistą kreipiasi tik tada, kai nebegali kentėti skausmo). Tokie žmonės negali pakęsti net specifinio odontologijos klinikos kvapo, o vien mintis apie atsisėdimą į odontologinę kėdę jiems užgniaužia kvapą.

Dalis pacientų prie odontologijos klinikos bijo prisiartinti net iš tolo, kiti, sukaupę visą drąsą, kai kurias paprastesnes procedūras iškenčia. Bet ne visas – kažkodėl viena baisesnių procedūrų yra dantų implantacija. Galbūt gąsdina tai, kad dantų implantavimas – tai operacija. Gal baiminamasi skausmo. Gal galvojama, kad procedūra yra ilga ir varginanti.

Iš tiesų, dantų implantacija neturėtų gąsdinti. Kad jaustumėtės ramesni, surinkite kuo daugiau informacijos apie šią paslaugą, paklausinėkite kitų žmonių apie jų pojūčius – įsitikinsite, jog bijoti nėra ko. Taip, dantų implantacija yra operacija, bet, palyginus, nelabai sudėtinga. O ir trunka ji trumpai – jei reikalingas tik vieno danties implantas, jis įsodinamas maždaug per 20 minučių. Jei reikalingi keli dantų implantai, operacija gali trukti iki 2 valandų, bet ne ilgiau. Prieš pradedant tokius „baisius“ veiksmus kaip dantenų prapjovimas, atliekamas vietinis nuskausminimas (jei paciento baimė labai stipri arba yra kitų indikacijų, galima ir gili sedacija). Taigi dantų implantacija yra visiškai neskausminga. Gal naudojami įrankiai ir atrodys kiek gąsdinančiai, bet prisiminkite, kad skausmo nejusite, o ir operacija netrukus bus baigta.

Be to, pasiryžti šiai operacijai verta ir dėl to, kad dantų implantai turi labai daug privalumų: jie patogūs, estetiški, patvarūs, ilgaamžiai. Juk verta nugalėti savo baimę dėl pagerėjusios gyvenimo kokybės? Daili šypsena ir visiškai atkurta kramtymo funkcija – štai koks apdovanojimas jūsų laukia už drąsą.

Be to, ši paslauga teikiama daugelyje Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių bei Panevėžio klinikų, taip pat ir kai kuriuose mažesniuose miestuose (bet jei abejojate būsimos procedūros kokybe, geriau, kad operacija būtų atlikta didesniame mieste, pavyzdžiui, Kaune). Jei jau bijote dantų implantacijos, nepatikėkite gydymo bet kam, bet kreipkitės į žinomus, kvalifikuotus specialistus, turinčius ilgametę darbo patirtį; Kaune, Klaipėdoje ar Vilniuje tokį gydytoją rasti gali būti lengviau nei mažame miestelyje (žinoma, pasitaiko išimčių).