Dantų implantacija – prabanga ar būtinybė?


Kiek kainuoja implantai?Kaip jūs manote, dantų implantacija – tai prabanga ar būtinybė? Neabejojame, kad atsirastų nemažai žmonių, kurie pritartų tiek vienai, tiek kitai nuomonei. Tai priklauso nuo to, iš kurios pusės į šią situaciją pažvelgsime, tad pamėginkime pasigilinti į šį klausimą.

Pirmiausia prisiminkime, kas ta dantų implantacija. Ji taikoma tiems pacientams, kurie neturi danties ar kelių dantų, taip pat ir tiems, kurių visas žandikaulis yra bedantis. Dantų implantacija – tai operacija, kurios metu į žandikaulio kaulą yra įsodinamas implantas arba keli implantai. Implantams prigijus, atliekami protezavimo darbai. Baigus gydymą pacientai džiaugiasi gražia, sveika šypsena ir stipriais, tvirtais dantimis. Taip pat verta paminėti ir tai, kad dantų implantacijos kaina yra sąlyginai aukšta.

Kaip jau supratote, dantų implantacija atliekama tada, kai dantų eilėje atsiranda kiaurymė. Kaip manote, ar neturėti danties yra labai blogai? Nuo jūsų atsakymo ir priklausys jūsų nuomonė apie implantus. Jei galvojate, kad galima gyventi ir be dantų, tikrai nemanysite, kad dantų implantacija – būtina. Bet jei danties netekimas jums prilygsta tragedijai, jokiais būdais nesakysite, kad dantų implantacija – prabanga.

Dalis žmonių įvairius negalavimus ir kūno pokyčius priima kaip natūralų dalyką, kuriam negali (ir nenori) pasipriešinti. Jei jie priauga svorio, nepradeda sportuoti ir sveikai maitintis, bet nekreipia į tai dėmesio. Jei ant veido atsiranda raukšlių ar ant pilvo – strijų, jie nebėgioja po parduotuves ieškodami kremų, galinčių šias problemas pristabdyti, ar juo labiau nesiryžta jų šalinti jokiais kitais būdais. Taigi, dažniausiai tokie žmonės ir į dantų netekimą reaguoja sąlyginai ramiai: „na, iškrito dantis, vadinasi, tam atėjo laikas, reikės mokytis gyventi be jo“. Tokiais atvejais net nesiimama protezavimo, ką jau kalbėti apie implantaciją.

Yra ir kitas kraštutinumas. Kai kurie žmonės perdėtai rūpinasi savo išvaizda ir kūno pokyčiais. Juos užvaldęs jaunystės kultas, tad jie stengiasi visada atrodyti jauni, pasitempę, žavūs, nepriekaištingi. Jei tokiam žmogui iškristų dantis, jis nedelsiant ieškotų būdų jam atkurti. Taigi danties implantacija jam būtų tiesiog neišvengiama ir visai nesvarbu, kokia yra dantų implantų kaina.

Bet mūsų išvardinti atvejai apima tik nedidelę dalį žmonių. Ką apie dantų implantaciją mano „normalūs“, standartiniai asmenys, kuriems pakankamai svarbi jų išvaizda ir gyvenimo kokybė? Tokie žmonės realiai vertina dantų netekimą, ir, kai tai nutinka, jie ieško būdų, kaip prarastą šypseną susigrąžinti. Kai kurie skundžiasi, kad dantų implantacijos kaina jiems yra per aukšta, todėl renkasi tik protezavimą. Kiti nori aukščiausios kokybės, todėl protezavimą derina su implantacija.

Kurie iš jų teisūs? Atsakyti galite tik jūs. Mes nenorime piršti jokios „universalios“ tiesos. Tik jūs ir galite atsakyti, ar dantų implantacija jums yra būtinybė, ar prabanga. Jei esate jaunas, arba jei užimate aukštas pareigas, arba jei itin rūpinatės savo išvaizda, tikėtina, kad sakysite, jog dantų implantacija jums yra būtina, nes tai vienintelis būdas taip atkurti dantis, kad jie atrodytų kaip natūralūs. Ir priešingai, jei jūs esate vyresnio amžiaus arba jei jums nėra svarbu, kaip jūs atrodote, greičiausiai į implantaciją numosite ranka, nes kaina, mokama už priemones ir procedūras, jums atrodys neadekvačiai didelė.