Estetinės odontologijos procedūros


Estetinė odontologija

Estetinė odontologija

Ką mūsų laikais reiškia graži šypsena? Viską. Tai būtina nepriekaištingos išvaizdos dalis. Tai būdas lengviau užmegzti pažintis. Tai galimybė būti labiau mėgstamam kolegų ir draugų rate. Tai didesnis pasitikėjimas savimi. Tai būdas parodyti pasauliui, kad „aš esu sėkmingas ir tuo didžiuojuosi“. Kad ir kur gyvetumėte – sostinėje, Kaune ar Marijampolėje, spindintys, sveiki dantys bus vertinami visur.

Deja, ne visi žmonės iš prigimties yra apdovanoti gražia šypsena. Vienų dantys kreivi, kitų sąkandis netaisyklingas, trečių dantys pageltę nuo rūkymo, ketvirtų – matomose vietose pažeisti karieso, penkti apskritai dantų nebeturi. Koks nors Kauno miesto gyventojas gali būti netekęs dantų muštynėse, jauna vilnietė mergina gali skųstis, kad jos dantų atspalvis nėra akinamai baltas, o paauglė klaipėdietė gėdysis savo šypsenos dėl kreivai suaugusių dantų.

Ar šie žmonės yra pasmerkti būti prastesniais už tuos, kurių daili šypsena yra nulemta genų? Tikrai ne! Juk yra daugybė galimybių, kaip prarastą šypseną susigrąžinti arba kaip ją sukurti: pagal poreikį gali būti pritaikytas ortodontinis gydymas, dantų balinimas, estetinis plombavimas, dantų protezavimas ar implantavimas. Bet apie viską konkrečiau.

Pavyzdžiui, ortodontinis gydymas praverčia tuomet, kai dantys yra kreivai suaugę ir kai dantų sąkandis netaisyklingas. Svarbu, kad ortodontinis gydymas būtų pradedamas laiku: vaikystėje nešiojamos plokštelės, paauglystėje – breketai. Dantų tiesinimas breketais gali būti taikomas ir suaugusiems žmonėms, tik tiek, kad kuo anksčiau jie uždedami, tuo gydymas lengvesnis ir greitesnis. Kai kada sąkandžio anomalijoms vien ortodontinio gydymo neužtenka, prireikia ir ortognatijos – žandikaulių operacijos. Jei gyvenate mažesniame miestelyje, greičiausiai jūsų vietovėje tokio pobūdžio operacijos atliekamos nebus, prireiks apsilankyti Vilniuje ar Kaune.

Dantų balinimas – puiki išeitis visiems, kurie nėra patenkinti savo dantų atspalviu. Paprastai dantis siūloma balinti naudojant specialias kapas, į jas įšvirškus balinamojo gelio, arba procedūrą galima atlikti odontologo kabinete – taip greičiau, efektyviau, saugiau, o ir rezultatas išlieka matomas ilgesnį laiką.

Estetinis plombavimas puikiai tinka visiems, kurių dantys yra pažeisti ar negražiai atrodo. Estetinis plombavimas turi daug privalumų: išsaugomi sveiki danties audiniai, gydymas yra greitas (užtenka vieno ar dviejų vizitų), rezultatas matomas iš karto, yra galimybė pritaikyti idealiai tinkančias kompozicines medžiagas, dantys tampa tvirtesni, atsparesni, ir, žinoma, estetiškesni. Estetinis plombavimas – tarsi tarpinis variantas tarp įprasto dantų plombavimo ir dantų protezavimo.

Protezavimo prireikia, kai dantys yra per daug pažeisti. Pageidaujantiems ypatingo estetiškumo yra siūloma cirkonio keramika, kadangi jos atspalvį, skaidrumą bei blizgesį galima pritaikyti prie natūralių dantų, o protezų išvaizda nekinta laikui bėgant. Pranašiausias yra dantų protezavimas ant implantų, kadangi protezą lengva pritvirtinti taip, kad nesimatytų, jog dantis yra dirbtinis, be to, nekenkiama greta esantiems sveikiems dantims, nes jie nenaudojami kaip protezo atrama.

Kaip matote, sukurti ar atkurti dailią šypseną nėra sunku. Tad neliūdėkite, kad neturite tokių dantų, kokių norėtumėte, o imkitės priemonių nepalankią situaciją keisti. Užsirašykite konsultacijai į odontologijos kliniką, kad ir kur begyventumėte – Kaune ar Prienuose, ir baigus gydymą galėsite leisti sau džiaugtis gražios šypsenos teikiamais privalumais.