Dantų protezavimas


Dantų karūnėlės

Dantų karūnėlės

Turbūt žinote, kas yra dantų protezavimas. Jei ne, paaiškinsime: tai odontologinė procedūra, kurios metu, naudojant specialias priemones ir medžiagas, yra atkuriami trūkstami dantys ar jų dalys. Nereikia manyti, kad dantų protezavimas yra taikomas tik vyresnio amžiaus žmonėms, kai dantys iškrenta „dėl senatvės“. Labai dažnai nutinka ir taip, kad į odontologus dėl danties netekimo sukeltų nepatogumų kreipiasi ir jauni ar vidutinio amžiaus žmonės: periodonto ir dantų ligos, traumos ir nelaimingi atsitikimai gali sąlygoti dantų netekimą bet kokiame amžiuje.

Taigi, kaip yra sugrąžinama šypsena? Nesvarbu, kur atliekamas dantų protezavimas Kaune, Klaipėdoje, Alytuje ar bet kur kitur, principas visur yra vienodas: yra sukuriamas dirbtinis danties vainikėlis, kuris turi būti pritvirtintas burnoje. Tai padaryti galima keliais būdais: karūnėlę (ar jų tiltą) galima tvirtinti prie kitų dantų arba prie implantų. Abu šie būdai leis džiaugtis atkurtais dantimis, bet vienas iš jų yra pranašesnis už kitą. Kaip manote, kuris? Palyginkime juos tarpusavyje:

  • Įprasto protezavimo metu yra šlifuojami sveiki dantys, kadangi tai vienintelis būdas pritvirtinti protezą. Jei protezuojama ant implanto, kitiems dantims nėra pakenkiama, kadangi protezas tvirtinamas ne prie gretutinių dantų, o prie implanto.
  • Karūnėlė, pritvirtinta prie implanto, atrodo estetiškiau.
  • Dantų protezavimas kartu su implantavimu trunka ilgiau (nes prieš pradedant protezavimo darbus reikia sulaukti, kad implantas prigytų).
  • Protezavimo ant implantų rezultatas yra ilgaamžiškesnis. Dantų implantai išlieka funkcionalūs keliasdešimt metų (kai kurie gamintojai suteikia jiems net ir viso gyvenimo garantiją). Jei pasirenkamas įprastas dantų protezavimas, protezai netarnauja ilgiau nei 10 metų (o dažnai ir trumpiau). Be to, reikia nepamiršti, kad sutrumpinama ir nušlifuotų dantų gyvavimo trukmė.
  • Dantų protezavimas ant implantų yra brangesnis, nes reikia mokėti ne tik už protezavimo darbus bei jo metu naudojamas priemones, bet ir už implantus.
  • Dantų protezavimas ant implantų turi ir dar vieną privalumą – daromas teigiamas poveikis žandikaulio kaului. Kai dantis iškrenta (ar jo netenkama dėl kitų priežasčių), toje vietoje, po dantenomis esantis žandikaulio kaulas pradeda tirpti (plonėti ir siaurėti). Ilgainiui šie procesai sukelia nemalonių padarinių – pakinta veido išvaizda (žmogus atrodo vyresnis). Kai į trūkstamo danties vietą yra įsodinamas implantas, žandikaulio kaulo pokyčiai yra sustabdomi.
  • Tiek įprastas dantų protezavimas, tiek ir dantų protezavimas ant implantų yra atliekamas visuose didžiuosiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, …), o taip pat ir kai kuriuose mažesniuose miesteliuose.

Kad ir koks protezavimo būdas jums atrodo priimtinesnis, medžiagų, naudojamų protezavimui, pasirinkimas yra toks pat. Galima metalo keramika, bemetalė keramika arba cirkonio keramika:

  • Bemetalė keramika yra estetiška, bet netvirta.
  • Metalo keramika yra labai tvirta ir atspari, bet ne itin estetiška.
  • Cirkonio keramika apjungia geriausias keramikos savybes: yra ir labai tvirta, ir labai estetiška (tad geriausi Kauno ir Vilniaus odontologai siūlo būtent ją). Tiesa, ji brangesnė už kitas keramikos rūšis.

Belieka atsakyti į straipnsio pradžioje užduotą klausimą: kas geriau – įprastas dantų protezavimas ar dantų protezavimas ant implantų? Turbūt pritarsite, kad, nepaisant didesnės kainos, dantų protezavimas ant implantų yra pranašesnis, kadangi implantai sustabdo žandikaulio kaulo nykimą, išvengiama žalos sveikiems dantims, o atkurta šypsena yra estetiškesnė ir ilgaamžiškesnė.