Bedantis žandikaulis – dar ne galutinis nuosprendis


Bedančio žandikauio protezavimasNetekti dantų – baisi patirtis. Ir visai nesvarbu, esi jaunas ar senas, vyras ar moteris – dantų netekimas visada yra skausmingas išgyvenimas. Juk ir valgyti normaliai nebeįmanoma, ir šypsena atrodo tragiškai… Kuo daugiau dantų netenkama, tuo diskomfortas didesnis, o psichologinė savijauta prastenė. Kaip galima jaustis visaverčiu žmogumi, kai vietoj dantų žiojėja skylės? Bedantis žandikaulis tikrai neprideda pasitikėjimo savimi.

Kita vertus, nėra padėties be išeities. Prarasti dantys yra sėkmingai restauruojami – jūsų problemas išspręs dantų protezavimas. Gyvenate Kaune? Drąsiai kreipkitės į bet kurią Kauno odontologijos kliniką – joje dirbantys darbuotojai mielai suteiks visą jus dominančią informaciją. Ieškote patikimo odontologo Vilniuje? Pasirinkti tikrai turite iš ko. Gyvenate mažesniame miestelyje? Greičiausiai dantų protezavimas yra prieinamas ir jūsų vietovėje (jei tik joje yra odontologijos klinika). Taigi, ką odotologas gali jums pasiūlyti, jei jums trūksta visų ar beveik visų dantų?

Kalbant paprastais žodžiais, norint restauruoti bedantį žandikaulį reikia įdėti išsimamą arba nuolatinį protezą. Protezo pasirinkimas priklauso nuo paciento lūkesčių ir galimybių. Reikia atsakyti į du svarbius klausimus. Pirmiausia pacientas turi įvertinti savo finansines galimybes – kokia kaina už dantų protezavimą jam yra priimtina? Antra, svarbu suprasti, ko pacientas iš dantų protezavimo tikisi – bent minimaliai pagerėjusios kramtymo kokybės ar maksimaliai atkurtos kramtymo funkcijos ir ypatingai estetiškos dantų išvaizdos?

Jei pageidaujama, kad dantų protezavimas būtų kuo pigesnis, siūlomi išimami protezai. Tai tokia plokštelė, kuri yra pagaminama konkrečiam pacientui pagal individualias jo burnos savybes.  Protezas paprastai yra tvirtinamas specialiais klijais. Deja, toks dantų protezavimas nėra itin kokybiškas, kadangi protezai nėra stabilūs, dažnai prireikia jų korekcijos, o kramtymo funkcija yra atkuriama tik dalinai. Bet, kaip minėjome, tai pigus protezavimo būdas (be to, kai kuriems pacientams išlaidas kompensuoja teritorinė ligonių kasa).

Jei pacientui svarbiau ne dantų protezvimo kainos, o kokybė, siūloma rinktis fiksuotus protezus. Prieš protezavimą atiekamas implantavimas. Jo metu atkuriamos dantų šaknys (vienam žandikauliui reikia 6-8 implantų), ant kurių yra tvirtinamas protezas. Rezultatas yra kur kas pranašesnis nei išimamų protezų atveju: dantų protezas yra stabilus, neslankioja burnoje, jis yra kur kas ilgaamžiškesnis ir estetiškesnis. Kramtymo kokybė yra visiškai sugrąžinama. Žinoma, dantų protezavimas ant implantų yra kur kas brangesnis. Bet jei pacientas gali sau leisti už šią procedūrą susimokėti, net neverta svarstyti, kokius protezus – išimamus ar fiksuotus – rinktis, nes fiksuoti protezai kur kas labiau pagerina gyvenimo kokybę.

Taigi, jei jūs priklausote grupei žmonių, turinčių bedantį žandikaulį, nenusiminkite, bet imkitės sprendimų. Dantų protezavimas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje bei kituose didžiuosiuse (ir mažesniuose) Lietuvos miestuose yra prieinamas daugeliui pacientų. Nedelskite, bet pagerinkite savo gyvenimo kokybę jau dabar!