Ar implantų gamintojas yra svarbus


Dantų implantaiDažnai šaldytuvus, automobilius ar batus renkamės pagal tai, kas yra jų gamintojai. O kaip su medicinos prekėmis ir dantų implantais? Ar juos taip pat verta rinktis pagal gamintoją? Skaičiuojama, kad vien Senajame Žemyne implantus šiandien gamina per pusantro šimto gamintojų. Tikriausiai Azijos rinkos nė nereikia minėti, nes implantų gamintojų ten yra net kelis kartus daugiau. Apie implantų gamintojus visuomenė informacijos praktiškai neturi, nes jais dažniausia pasidomi patys odontologai – jie implantus ir užsako.

Ką reikėtų žinoti pacientams – tai kad skirtingi gamintojai gamina šiek tiek skirtingos formos implantus, kurie skiriasi įsriegimu ir, aišku, kaina. Klinikos, kuriose atliekama dantų implantacija, naudojasi skirtingomis priemonėmis ir dažnai pasirenka įvairių gamintojų siūlomus gaminius. Savaime aišku, kad dantų implantai nėra pigios prekės, taigi ne viena odontologijos klinika skiria daug dėmesio ir laiko implantų pasirinkimui. Tačiau kiek atidžiai implantus reikia rinktis? Šį klausimą bandysime pagvildenti išsamiau.

Kurie implantų gamintojai yra žinomiausi rinkoje?

Produkciją šiandien siūlo daugybė implantologinių medžiagų gamintojų. Išties kokybišką produkciją tiekia „Nobel Biocare“, „Straumann“ bei „Interlock“ įmonės, korporacijos „Asden LTD“, ‚Astratech LTD“, garsi kompanija „Innova Life Science“ ir kt. Nors šie gamintojai rinkoje atsirado palyginti neseniai, jų gaminiai jau spėti palankiai įvertinti.

Kaip žinoti, kurios įmonės gaminius pasirinkti verta labiausiai?

Be abejonės, daugelis specialistų, užsiimančių implantacija, turi ir savo mėgstamiausius prekės ženklus, mėgstamiausius implantus, su kuriais dirbti jie įgudę geriausiai. Žymiausių gamintojų dantų implantai savo kokybe yra labai panašus, taigi odontologai tokį savo pasirinkimą motyvuoja tuo, kad vienus implantus yra šiek tiek patogiau naudoti negu kitus, kad naudojami implantai geriau įsitvirtina ir prigyja, kad yra gerai atrodantys ir dar visu kuo patrauklūs. Tačiau iš tiesų yra ir tokių kriterijų, kurie vienus implantus išskiria iš kitų: kai kuriuose „sraigtelius“ iš tikro yra patogiau įsriegti. Tiesa, jau yra ir tokių implantų, kuriuos reikia ne įsukti, bet paprasčiausia įstatyti į jiems skirtą vietą. Pastarieji būna su vidiniu kūgeliu. Implantą įstatyti yra paprasčiau, šis etapas užima mažiau laiko negu įsriegimas į žandikaulį. Kiekvienas odontologas paiso patogumo, žinoma,  nepamiršdamas ir savo pacientų poreikių.

Implantų kainos

Galima teigti, kad bene brangiausia kainuoja dantų implantai, pagaminti ekonomiškai labiausia išsivysčiusiose valstybėse. Bene brangiausi rinkoje implantai yra pagaminti Švedijos bei Šveicarijos gamyklose. Tuo tarpu tų implantų, kurie yra pagaminti Azijos valstybėse – Pakistane, Kinijoje, Korėjoje – ir kainos yra mažesnės. Pagaminti implantą daug nekainuoja, tačiau labai daug pinigų išleidžiama atliekamiems testams, laboratoriniams ir klinikiniams tyrimams, plečiant inovacijas ir tobulinant gamybos procesus, pačius gaminius.

Implantas implantui nelygu

Taigi implantologija – sritis, kurioje taupyti ne tik kad nereikėtų, bet ir neapsimoka sveikatos atžvilgiu. Implantavimo sėkmė daugiausia priklauso nuo to, ar implantas suauga su kaulu. Tai lemia ir paties implanto savybės: vieni jų geriau įauga negu kiti. Pavyzdžiui, Šveicarijoje pagaminti, „Straumann“ prekės ženklui priklausantys dantų implantai pasižymi kruopščiai smėlio srove apšlifuotu, rūgštimis apdorotu paviršiumi, kuris, manoma, lemia, kad implantas greičiau ir tvirčiau prigyja.

Dizainas ir medžiaga titanas

Nors didžioji dalis dantų implantų yra gaminami iš titano, vis dėlto šios medžiagos kiekiai implantuose yra skirtingi. Pažangiausios įmonės nuolat tiria įvairių implantų lydinių savybes, todėl ieško geresnių alternatyvų. Implantų gamyboje gali būti panaudojamas ir cirkonis ar titano nitridas. Manoma, kad ateityje titano populiarumas bus nebe toks didelis.