Odontologai pateikia faktus apie dantų priežūrą


Gražūs dantysNorėdamas „išspausti“ šypseną, žmogus turi pasitelkti mažiausiai 17 raumenų. Ar žinojote šį faktą? Kai mums šypsotis padeda tokia galybė raumenukų, norime, kad ir šypsena būtų kuo tobuliausia. Dantimis rūpintis ir juos prižiūrėti yra paprasta, ypač jei žinome kelias elementarias taisykles. Suaugusiojo burnoje puikuojasi net 32 dantys. Mūsų planetoje yra gyvūnų, turinčių ir daugiau dantų, tačiau galima rasti ir tokių, kurie neturi nė vieno. Kol dantukai dar yra sveiki, ligoms galima užbėgti už akių – šį faktą patvirtins ne viena odontologijos klinika Kaune. Apie dantų priežiūros ypatumus mielai konsultuoja odontologai profilaktinių apsilankymų metu.

Šepetėlis ir liežuvio valiklis

Pirmasis dantų šepetėlis, manoma, apie 500 metus galėjo atsirasti Kinijoje. Jiems gaminti naudotas bambukas, įvairių gyvūnų kailis. Galime tik įsivaizduoti, kokie primityvūs jie buvo. Per pastaruosius dešimtmečius dantų šepetėlių rinka tiesiog evoliucionavo – galima įsigyti šepetukų su ilgesniais ar trumpesniais šereliais, su dantukais, šepetėliais galima valyti ne tik pačius dantis, bet ir liežuvį, skruostus ir kt. Beje, jei jau įsigijote kokybišką dantų šepetėlį ir manote, kad to pakaks – klystate, nes nemažai bakterijų (gal net daugiau nei ant dantų) gyvena ant liežuvio baltų ir spalvotų apnašų pavidalu. Pastarosios bakterijos – pagrindinės dantų ir dantenų ligų sukėlėjos, taigi kasdien rytą ir vakarą dėmesio skirkite ne tik kruopščiam dantų, bet ir liežuvio nuvalymui. Šiai minčiai pritars ne viena Kaune įsikūrusi odontologijos klinika.

Tarpdančių valymas ir burnos skalavimas

Kai kurių maisto rūšių, pavyzdžiui, mėsos likučių galime aptikti ir tarpdančiuose. Juose įstrigęs maistas pūva ir gadina dantis. Ar kada teko pastebėti, kad dantų krašteliai yra pajuodę? Taip gali nutikti būtent dėl netinkamos tarpdančių priežiūros. Kad netektų gailėtis, dantis bent kartą per dieną išvalykite su specialiu tarpdančiams skirtu siūlu arba šepetėliu. Dantų siūlo įsigyti galima prekybos centruose arba vaistinėse, šepetėlių – dažniausia vaistinėse. Beje, nei siūlų, nei šių šepetėlių nerekomenduojama naudoti vaikams iki 10 metų, nes jų dantenos yra pernelyg jautrios ir greitai ima kraujuoti.

Kodėl, išsivalius dantis, burną reikia papildomai išsiskalauti? Burnos skalavimo skystis – dar viena puiki profilaktinė priemonė nuvalius nuo dantų apnašas. Beje, skystis labai efektyvus ir tiems, kurie kenčia nuo didelio dantų jautrumo. Jei nežinote, kurį skystį geriausia rinktis, jus pakonsultuos kiekviena odontologijos klinika Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ar bet kurioje kitoje Lietuvoje vietoje. Jei mėgstate natūralias ir ekologiškas priemones, dantų skalavimo skysčio pasigaminti galite ir namuose.

Kramtomoji guma ir reguliarūs vizitai pas odontologus

Tikriausiai žinote, kad po kiekvieno valgio ar užkandžio reikėtų dantis valyti. Tačiau tai įmanoma ne visada, taigi, kad išvengtumėte burnos ertmės ligų ir dantų ėduonies, galite kramtyti ir becukrės gumos. Ji skatina neutralizuojančių ir išvalančių burnos ertmę seilių išsiskyrimą. Tačiau kramtomoji guma neturėtų pakeisti dantų šepetėlio.

Ne viena odontologijos klinika Kaune paantrins nuomonei, kad, ir iš pirmo žvilgsnio niekuo nesiskundžiant, bent du kartus per metus reikėtų apsilankyti pas odontologus. Vizitų, kad ir kaip bijotumėte gydytojo, atidėlioti neverta, nes dažnai paprastas ėduonis gali išsivystyti į didesnes ir sunkiau pagydomas, didesnių finansų reikalaujančias ligas.

Taigi akivaizdu, kad rūpintis dantimis reikia nuolat, o pradėti jau tada, kai burnoje išdygsta pirmieji dantukai – nuo pat kūdikystės. Tinkamai prižiūrėdami dantukus, sutaupysime pinigų ir galėsime džiaugtis gražia balta šypsena.