Dantų gydymas https://www.krantai.lt Tinklaraštis Tue, 15 Feb 2022 09:43:52 +0000 lt-LT hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.9.3 Dantų atstatymas: „All on 4“ metodas ar klasikiniais protezai? https://www.krantai.lt/dantu-atstatymas-all-on-4-metodas-ar-klasikiniais-protezai Tue, 15 Feb 2022 09:43:51 +0000 https://www.krantai.lt/?p=399 Nuostabiai šypsena tikrai nereikia nei kažko ypatingo, nei brangaus. Svarbiausia yra laikas, kurį žmogus skiria savo burnos ertmei ir tuo pačiu reguliarumas, kurio reikia laikytis. Visgi, dažnai net ir labai nuoširdi priežiūra negarantuoja, kad pavyks išsaugoti nuosavus dantis. Įvairios nelaimės, genetika, galiausiai, maistas, kuris nėra naudingas nei mūsų burnos ertmei, nei visam organizmui – kenkia […]

The post Dantų atstatymas: „All on 4“ metodas ar klasikiniais protezai? appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Nuostabiai šypsena tikrai nereikia nei kažko ypatingo, nei brangaus. Svarbiausia yra laikas, kurį žmogus skiria savo burnos ertmei ir tuo pačiu reguliarumas, kurio reikia laikytis. Visgi, dažnai net ir labai nuoširdi priežiūra negarantuoja, kad pavyks išsaugoti nuosavus dantis. Įvairios nelaimės, genetika, galiausiai, maistas, kuris nėra naudingas nei mūsų burnos ertmei, nei visam organizmui – kenkia ir ne retas to rezultatas yra dantų netekimas. Džiugu tik tai, kad šiuolaikinė medicina tikrai labai pažengusi, tad gali atkurti dantis ir džiaugtis, kad jie tiek savo estetika, tiek funkcionalumu – primins tikrus.

all on 4 metodas, pacientas pas odontologąBene pats geriausias šiuo metu egzistuojantis variantas yra dantų implantai, kurių sriegimo paslaugas siūlo klinika dantu-implantai.lt. Iš visų atkūrimo galimybių daugiausia teigiamų atsiliepimų all-on-4 implantacija sulaukia, nes vos ant 4 implantų galima atkurti viso žandikaulio dantis, tačiau taip pat džiugina ilgaamžiškumu.

„Visi ant 4“ implantavimo metodika

Vis daugiau dėmesio sulaukianti implantavimo metodika „All on 4“ – nebėra naujas pasirinkimas, tačiau jau dabar vadinamas klasika, kadangi pranokti ją – tikrai bus sunku. Tai yra implantavimo metodas, kurio metu vos vieno vizito metu galima atkurti kelis paciento dantis. Šis metodas tinkamas ir tuomet, kai reikalingas visas dantų lanko atkūrimas. Jeigu įprasti sriegiami net 8 implantai, tai ši galimybė yra kur kas geresnis pasirinkimas, kadangi užtenka vos 4 visam burnos lankui. Pažangi medicina ne tik taupo žmogaus laiką, tačiau ir pinigus, o puiku tai, kad nauji dantys ne tik atrodys puikiai, tačiau savo funkcionalumu tai pat atitiks poreikius.

 Momentinė implantacija – kai poreikis čia ir dabar

Natūralu, kad pacientai nori džiaugtis ne tik nuostabia šypsena, kuri iki gyvenimo galo nereikalaus jokių korekcijų, tačiau taip pat dažnai tikimasi ir greičio, kadangi netekus nuosavų dantų – gyvenimas tampa kur kas sudėtingesnis. Ši metodika labai puikiai derinama su momentiniu implantavimu, kuris padeda sutaupyti daug laiko. Svarbiausia, kad jos metu stengiamasi maksimaliai išlaikyti nuosavus, tikrus dantis, kurie dar gali būti burnoje.

Žinoma, dažnai problemos priveda link to, kai reikia vieno arba kelių nuolatinių dantų pašalinimo, tačiau geros klinikos tikslas yra išlaikyti kuo daugiau. Įsriegus implantą kratymo metu tiek nauji, tiek tikri dantys gauna vienodą krūvį, kuris leidžia ne tik išvengti tolygaus žandikaulio dėvėjimosi, tačiau taip pat ir pačių dantų, o tai yra labai svarbu, kad nuolatiniai, Jūsų dantys – nesusidėvėtų greičiau (nesant dirbtiniams).

Žinoma, dėl detalesnių implantacijų galimybių, kurios turi atitikti konkretaus paciento poreikius – reikia tartis su specialistais. Juk kiekviena situacija yra individuali, tad jos priderinimas yra būtinas.

Privalumai, kurie skatina rinktis All-on-4

„All on 4“ dantų implantavimo metodika toli gražu nėra vienintelė galimybė, tad natūralu, kad verta palyginti su kitomis opcijomis ir rinktis tą variantą, kuris labiausiai tinka Jums. Ne tik kokybės, tačiau ir kainos prasme. Kodėl būtent šis metodas sulaukia tiek daug dėmesio ir jį verta labiausiai rinktis?

 • Vos vieno vizito metu jau galima džiaugtis šypsena, kuri atrodo natūraliai.
 • Daugeliui pacientų patinka ir tai, kad gydymo laikas yra maksimaliai trumpas.
 • Kalbant apie kainą bei kokybę – derinys dažniausiai pranoksta klientų poreikius.
 • Metodas tinka beveik visiems pacientams.
 • Po atliktos procedūros beveik jokio diskomforto.
 • Tarnaus labai daug metų, tad pamiršite, kad burnoje yra dirbtiniai dantys.
 • Nereikia jokios ypatingos priežiūros.
 • Dažniausiai nereikalingos ir kaulo priauginimo procedūros.

Svarbiausia – pagaliau ryžtis, kadangi šiuolaikinės implantacijos galimybės – tikrai labai plačios ir prieinamos daugeliui.

The post Dantų atstatymas: „All on 4“ metodas ar klasikiniais protezai? appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Tinkama šuns priežiūra – laimingas ir ilgas gyvenimas. Pataria veterinaras https://www.krantai.lt/tinkama-suns-prieziura-laimingas-ir-ilgas-gyvenimas-pataria-veterinaras Mon, 24 Jan 2022 18:10:53 +0000 https://www.krantai.lt/?p=393 Ar šuniui tikrai reikia tik meilės, kad jis būtų laimingas? Meilės, žinoma, reikia, tačiau greta jos taip pat reikia nepamiršti ir fizinių jo poreikių, kurie remiasi į kiekvieno augintinio asmeninius lūkesčius. Svarbiausia, kad suteikti geras gyvenimo sąlygas šiuo metu gana parasta, kadangi prekių gausa – labai plati. Aišku, reikia ne tik daiktų, tačiau ir reguliaraus […]

The post Tinkama šuns priežiūra – laimingas ir ilgas gyvenimas. Pataria veterinaras appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Ar šuniui tikrai reikia tik meilės, kad jis būtų laimingas? Meilės, žinoma, reikia, tačiau greta jos taip pat reikia nepamiršti ir fizinių jo poreikių, kurie remiasi į kiekvieno augintinio asmeninius lūkesčius. Svarbiausia, kad suteikti geras gyvenimo sąlygas šiuo metu gana parasta, kadangi prekių gausa – labai plati.

Aišku, reikia ne tik daiktų, tačiau ir reguliaraus lankymosi patikrai pas specialistus, kurie padės įvertinti šuns sveikatos būklę. Viena geriausių veterinarijos klinikų, kuri sulaukia vis daugiau dėmesio, yra Siaurio Šnauceris. Ši veterinarijos klinika Kaune laikoma viena nuoširdžiausių, kadangi joje dirbantys specialistai ne tik gydo, tačiau ir nemokamai pataria – kaip išvengti ligų.

Apie šuns priežiūros niuansus kalbamės su veterinarijos gydytoju Vytautu Siauriu.

Veterinarijos klinika KauneTinkamo maisto pasirinkimas

Pirmiausia labai svarbu, kad kasdien Jūsų šuo gautų tik pačios geriausios kokybės ėdalą. Tai yra viena svarbiausių sąlygų, kuri gali padėti išvengti bet kokių šuns ligų. „Neduokite šuniui maisto nuo stalo. Džiugu, kad vis daugiau žmonių tai supranta. Tačiau tuo pačiu ir liūdna, kad apskritai yra tokių, kurie vis dar šeria šunį žmonių maistu“,- pataria Vytautas.

Taip pat svarbu, kad kasdien Jūsų šuniui duodamas maistas būtų pačios geriausios kokybės, rinkitės ultra premium ėdalą, kuriame yra visi keturkojo organizmui reikalingi komponentai bei medžiagos. Tokiu atveju nereikės papildomai duoti vitaminų, kadangi jų užtektinai bus maiste“,- priduria.

Atsakinga maisto prekybos vieta – pirmas žingsnis, kuriuo reikia pasirūpinti. Ir nepamirškite, kad per daug piktnaudžiauti skanėstais – negalima. Reguliariai galima duoti nebent tik tuos, kurie pašalina apnašas nuo dantų.

Saugios zonos kūrimas

Specialistas pastebi, kad labai svarbu šuniui namuose sukurti būtent tik jo poreikiams tinkamą saugumo zoną, kurioje jis jaučiasi geriausiai. Žinoma, šuniui svarbu, kad jo šeimininkas visada būtų greta. Tai jam siejama su saugumu. Tačiau papildomai narvas arba guolis – suteiks dar daugiau ramumos, kad augintinis yra savo namuose.

Kai kurie abejoja ar narvas šuniui reikalingas. Mes sakome, kad taip. Žinoma, jis neturi būti uždarytas. Gyvūnas turi galimybę jame būti, kai nori ir tuo pačiu išeiti, kai pageidauja. Tačiau nepamirškite, kad tokia zona Jūsų šuniui suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir tuo pačiu Jumis“,- atvirauja veterinaras.

Maudymas ir higiena

Reikia nepamiršti rūpintis šuns higiena. Nors kai kurie teigia, kad šuo pats labai puikiai apsiprausia, tačiau mes siūloma gyvūnams, kurie auga kartu su žmogumi namuose, skirti atskiro dėmesio higienai.

Higienai reikia naudoti tik specialiai šunims skirtas priemones. Jeigu naudosite tas, kurios skirtos žmogui, tikėtina, kad šuo šersis ir jo plaukas nebus nei gražus, nei tolygus. „Šuns negalima maudyti per dažnai, kadangi tai gali pažeisti natūralų jo apsauginį sluoksnį. Žinoma, kai susitepa – maudymas yra būtinas. Tačiau be purvo – karta kas kelias savaites – sočiai“,- atvirauja Vytautas.

Reguliarus lankymasis apžiūrai

Galiausiai, svarbu, kad Jūsų gyvūno sveikatą sektų specialistas. Taip pat reikia nepamiršti skiepų, kurie gali padėti išvengti daugelio ligų, galiausiai, nukirminimo, kuris taip pat turi būti atliekamas reguliariai. Tik nepamirškite, kad esant bet kokiam gyvūno elgsenos pokyčiui – apžiūra padeda labai, nes kuo greičiau bet kokia galima liga bus nustatyta – tuo jos išvengti bus paprasčiau.

Meilė šuniui neturėtų būti matuojama pinigais ar laiku. Nes tam gyvūnui – jūs esate viskas. Jo pasaulis, jo prasmė ir jo gyvenimas. Skirkite jam tokią pat meilę, kokią jis skiria Jums.

Mus rasite:

Veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris

Adresas: Pramonės pr. 36A, LT-50348, Kaunas
Telefonas: +37065555818
El. paštas: info@snaucerisvet.lt
Darbo laikas: I-V 9:00 – 20:00
Gydytojų konsiliumas: 14:00 – 15:00
VI-VII 9:00 – 17:00
Budintis gydytojas 00 – 24 val.

The post Tinkama šuns priežiūra – laimingas ir ilgas gyvenimas. Pataria veterinaras appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Patikima odontologijos klinika Kaune https://www.krantai.lt/odontologijos-klinika-kaune Sat, 21 Aug 2021 09:44:00 +0000 http://www.krantai.lt/?p=8 Ieškote patikimos odontologijos klinikos Kaune? Jei jūsų tikslas – profesionalios paslaugos, kvalifikuoti, išsilavinę ir puikiai savo darbą išmanantys gydytojai, rekomenduojame „Garliavos odontologijos centrą“. Kokias paslaugas teikia „GOC“ klinika? Klinikos teikiamos įvairios paslaugos, susijusios su implantologija, chirurgija, periodontologija bei burnos higiena. Kokias implantologines paslaugas siūlo? Jei jus dominanti sritis – implantologija, verta žinoti, jog čia atliekama […]

The post Patikima odontologijos klinika Kaune appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Odontologijos klinika KauneIeškote patikimos odontologijos klinikos Kaune?

Jei jūsų tikslas – profesionalios paslaugos, kvalifikuoti, išsilavinę ir puikiai savo darbą išmanantys gydytojai, rekomenduojame „Garliavos odontologijos centrą“.

Kokias paslaugas teikia „GOC“ klinika?

Klinikos teikiamos įvairios paslaugos, susijusios su implantologija, chirurgija, periodontologija bei burnos higiena.

Kokias implantologines paslaugas siūlo?

Jei jus dominanti sritis – implantologija, verta žinoti, jog čia atliekama dantų implantacija be audinių rekonstrukcijos, sinuso dugno pakėlimo operacijos, kaulo bloko priauginimas, žandikaulio keteros pastorinimas ar paukštinimas, danties alveolės apsaugojimas nuo absorbcijos, reguliuojama kaulo regeneracija.

Burnos chirurgijos paslaugos

Atliekama liežuvio bei lūpos pasaitėlio plastika, burnos prieangio plastika. Taip pat atliekamas protinių dantų rovimas, šaknies viršūnės rezekcija, danties vainiko pailginimas, kaulinių egzostozių šalinimas, danties kaklelio uždegimas ir burnos paruošimas prieš protezavimą.

Jei pacientui diagnozuojamas periodontitas, jo gydymas priklauso nuo to, kiek liga yra pažengusi. Dažniausiai pirmasis etapas – profesionali burnos higiena. Vėliau pradedamas konservatyvus arba, jei periodontas yra negrįžtamai pakitęs, chirurginis gydymas.

Kokie Gydytojai dirba „Garliavos Odontologijos Centre“?

GOC klinikoje dirba burnos chirurgai.  Šie gydytojai yra įgiję pasitikėjimą ir tarp pacientų, ir tarp kolegų odontologų. Galime jus patikinti, kad visi darbuotojai yra savo srities specialistai, puikiai atliekantys savo darbą, tad jų teikiamomis paslaugomis tikrai liksite patenkinti.

Labai svarbu tai, kad kiekvienam pacientui yra sudaromas individualus gydymo planas. Pirmasis vizitas paprastai skiriamas konsultacijai, kurios metu kruopščiai išanalizuojamas konkretaus paciento atvejis. Išsiaiškinus, kokia yra paciento būklė, tikslai ir pageidavimai, parenkamas optimalus gydymo planas, aptariami gydymo etapai, trukmė bei kaina. Kiekvienas pacientas – pats svarbiausias, tad visi gali tikėtis tiek profesionalių paslaugų, tiek ir nuoširdaus, malonaus bendravimo.

Koks „Garliavos Odontologijos Centro“ darbo laikas? Kaip galima užsiregistruoti konsultacijai?

GOC yra įsikūrusi patogioje vietoje, kuri yra nesunkiai pasiekiama tiek viešuoju, tiek asmeniniu transportu, ir dirba kasdien nuo 9 valandos ryto iki 19 valandos vakaro. Užsiregistruoti konsultacijai galite tiek paskambinę nurodytu kontaktiniu telefonu, tiek ir internetu (standartinėje formoje reikės atsakyti į keletą klausimų, susijusių su jūsų kontaktiniais duomenimis ir vizito tikslu).

The post Patikima odontologijos klinika Kaune appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Ką reikėtų žinoti apie dantų protezavimo valstybės kompensuojamas paslaugas? https://www.krantai.lt/ka-reiketu-zinoti-apie-dantu-protezavimo-valstybes-kompensuojamas-paslaugas Tue, 13 Feb 2018 10:08:42 +0000 http://www.krantai.lt/?p=319 Lietuvoje teisę į nemokamus dantų protezus turi trys gyventojų grupės – tai sulaukę pensinio amžiaus žmonės, nedarbingi asmenys bei vaikai ir paaugliai iki 18 metų. Dantų protezavimas kompensuojamas iš PSD fondo jau nuo 1999 metų, tačiau daugelis apie šią paslaugą žino labai mažai informacijos arba apkritai nežino nieko, nes tiesiog nepasidomi. Tad kokie klausimai pacientams […]

The post Ką reikėtų žinoti apie dantų protezavimo valstybės kompensuojamas paslaugas? appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Lietuvoje teisę į nemokamus dantų protezus turi trys gyventojų grupės – tai sulaukę pensinio amžiaus žmonės, nedarbingi asmenys bei vaikai ir paaugliai iki 18 metų. Dantų protezavimas kompensuojamas iš PSD fondo jau nuo 1999 metų, tačiau daugelis apie šią paslaugą žino labai mažai informacijos arba apkritai nežino nieko, nes tiesiog nepasidomi. Tad kokie klausimai pacientams kyla dažniausia ir ką jie gali prarasti dėl savo nežinojimo?

Bedančio žandikauio protezavimasNorint nemokamo protezavimo, kreiptis reikia į asmens sveikatos priežiūros įstaigą – įprastą polikliniką, kurioje asmuo yra registruotas ir nuolat lankosi.

Norint, kad būtų paskirtos dantų protezavimo paslaugos, dėl jų kreiptis reikėtų į pirminę sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje asmuo registruotas. Vizitas pas čia dirbantį gydytoją odontologą yra būtinas. Būtent šios srities specialistas patikimai nustatys, ar asmeniui gali būti suteikiama valstybės kompensuojama protezavimo paslauga. Konsultacijoms kreiptis galima ir į privačių įstaigų odontologus, tačiau tokiais atvejais konsultacijos yra mokamos.

Nustačius, kad gydymas būtinas, pacientas gauna specialią tai patvirtinančią formą 027/A. pateikus reikiamus dokumentus, apie kuriuos plačiau nerašysime, asmuo įtraukiamas į pacientų, kuriems dantų protezavimas bus atliekamas kompensuojant valstybės, sąrašą. Daugelis teiraujasi, nuo kokių aplinkybių priklauso, kaip greitai dantys bus protezuojami. Vienintelis kriterijus čia – laikas: kuo daugiau laukiančiųjų eilėje, tuo paslaugos ilgiau gali tekti laukti.

Ar asmuo jau yra įtrauktas į eilę ir kada ateis laikas dantų protezavimui?

Kai asmuo yra įrašomas į laukiančiųjų protezavimo sąrašus, Teritorinė ligonių kasa asmenį per 2 mėn. apie tai informuoja. Gautame laiške taip pat nurodomas eilės numeris, kuris nekinta iki paslaugą suteikiant. Paskaičiuoti, kada tiksliai ateis laikas dantų protezavimui, yra šiek tiek sudėtinga: tai priklauso nuo pakviestųjų protezuoti dantis konkrečioje savivaldybėje. Eilėje paprastai palaukti tenka nuo vienerių iki kelerių metų, o preliminariai apskaičiuoti laiką, kada bus atliekamas protezavimas, galima pasidomėjus, keliems asmenims per metus toje savivaldybėje per metus sudedami dantų protezai. Lėšos iš PSD biudžeto protezavimui skiriamos priklausomai nuo gyventojų skaičiaus ir iš biudžeto skiriamų lėšų kiekio. Norint nepraleisti savo eilės, reikia stebėti informaciją Teritorinių ligonių kasų (TLK) tinklalapyje arba skambinti bendruoju TLK telefonu, kuriuo ir suteikiama visa gyventojams aktuali informacija apie pokyčius eilėje laukiančiųjų dantų protezavimo.

Ir įrašytiems į eilę asmenims yra dvi galimos alternatyvos

Sulaukus pranešimo, kad asmuo įrašytas į eilę, išeitys yra dvi: laukti, kol TLK pakvies dantų protezavimui arba pačiam kreiptis į bet kokią įstaigą, kurioje dantys protezuojami. Jei asmuo nutaria nelaukti, už paslaugas jam teks mokėti pačiam, tačiau vėliau TLK galima nusiųsti prašymą, kad patirtos išlaidos būtų kompensuojamos. Prašyme taip pat reikia nurodyti ir sąskaitos, į kurią bus pervedamos lėšos, numerį, originalią protezavimo klinikos išrašytą sąskaitą, kvituką ir pranešimą, kad asmuo buvo įtrauktas į sąrašą laukiančiųjų dantų protezavimo.

Reikėtų pastebėti tai, kad lėšos pervedamos ne iškart, kai galutinai užbaigiamas dantų protezavimas. Ir kai ateina eilė protezavimui, ir kada dantys protezuojami savomis lėšomis, patirtos išlaidos kompensuojamos tik eilei atėjus. Vadinasi, jei asmuo dantis protezuoti pasirinko nedelsiant, už protezavimą mokėtus pinigus jis atgaus taip pat tik po metų arba kelerių, kai jam būtų atėjusi eilė protezavimui. Įdomu ir tai, kad jei asmuo, kuris protezavosi dantis, mirė, teisę atgauti sumokėtus pinigus įgyja mirusiojo šeimos nariai ar kiti paveldėtojai. Taigi visas šias ir dar daugelį kitų vingrybių, jei aktualu, žinoti reikėtų.

The post Ką reikėtų žinoti apie dantų protezavimo valstybės kompensuojamas paslaugas? appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Strijų šalinimas lazeriu Vilniaus dermatologijos klinikoje https://www.krantai.lt/striju-salinimas-lazeriu-vilniaus-dermatologijos-klinikoje Wed, 25 Oct 2017 18:45:15 +0000 http://www.krantai.lt/?p=316 Dermatologinė procedūra, kurios metu atliekamas strijų panaikinimas lazeriu, vadinama strijų šalinimu. Kodėl pacientai vis dažniau kreipiasi į dermatologijos klinika strijų šalinimo lazeriu procedūrai ir kaip ji atliekama? Kas yra strijos? Strijomis vadinami balti, violetiniai, rausvi arba melsvos spalvos ruoželiai, atsirandantys ant odos. Dažniausiai strijas galima pastebėti tose vietose, kuriose oda dėl vienų ar kitų priežasčių […]

The post Strijų šalinimas lazeriu Vilniaus dermatologijos klinikoje appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Strijos ant pilvoDermatologinė procedūra, kurios metu atliekamas strijų panaikinimas lazeriu, vadinama strijų šalinimu. Kodėl pacientai vis dažniau kreipiasi į dermatologijos klinika strijų šalinimo lazeriu procedūrai ir kaip ji atliekama?

Kas yra strijos?

Strijomis vadinami balti, violetiniai, rausvi arba melsvos spalvos ruoželiai, atsirandantys ant odos. Dažniausiai strijas galima pastebėti tose vietose, kuriose oda dėl vienų ar kitų priežasčių yra tempiama: krūtų, pilvo, šlaunų ar sėdmenų.

Kodėl atsiranda strijos?

Pagrindinės strijų atsiradimo priežastys – odos pasikeitimai, atsirandantys su amžiumi, staigus svorio priaugimas, nėštumas ir kai kurios ligos (pavyzdžiui, hormonų sutrikimai).

Ar įmanoma visiškai atsikratyti strijų?

Jeigu su strijomis pradedama kovoti, kol joms „nesukako“ pusantrų metų, jų galima visiškai atsikratyti. Vėliau strijas galima išblukinti, tačiau visiškai jų atsikratyti greičiausiai nepavyks.

Tai lemia labai paprasta priežastis: iki pusantrų metų jungiamajame odos audinyje, kuris užpildo įvairius jos pažeidimus (taigi, ir strijose), dar yra savo funkcijas atliekančių kraujagyslių. Laikui bėgant, kraujagyslėse nebelieka kraujo, jos tampa tuščiavidurės, o strijos išbąla. Tokių strijų atsikratyti praktiškai neįmanoma.

Kaip atliekamas strijų šalinimas lazeriu?

Strijų šalinimas lazeriu – tai dermatologinė procedūra, kurios metu naudojami lazerio spinduliai. Vadinamuoju frakciniu lazeriu odoje suformuojama daugybė mikrostulpelių. Jie teigiamai veikia odoje esantį kolageną. Stimuliuojant kolageną, odoje pradeda formuotis nauji stulpeliai. Jie užpildo pažeistą odos plotą, kuriame atsirado strija, ir jį pakoreguoja.

Strijų šalinimas lazeriu pacientui nėra skausmingas arba skausmingas tik minimaliai. Ši dermatologinė procedūra sukelia tik šiek tiek nemalonų šilumos pojūtį, tačiau jis slopinamas specialia šaldymo sistema.

Dermatologinės lazeriu atliekamos procedūros metu visiškai išnaikinamos smulkios ir „šviežios“ strijos, o gilios arba įsisenėjusios strijos tampa blyškesnės. Be to, lazeris paskatina odos atsinaujinimo procesus, todėl ji tampa lygesnė ir atrodo sveikiau.

Kur kreiptis, jeigu noriu pašalinti strijas Vilniuje?

Dermatologinė strijų šalinimo procedūra atliekama Vilniuje įsikūrusioje dermatologijos klinikoje „Grožio chirurgija“. Jeigu norite užsiregistruoti strijų šalinimo procedūrai, skambinkite arba rašykite klinikos tinklalapyje nurodytais kontaktais, net jeigu gyvenate užsienyje ir jau turite artimiausios kelionės į Vilnių datą.

Kokias kitas dermatologijos procedūras galima atlikti Grožio klinikoje?

Be strijų šalinimo lazeriu, klinka siūlo tatuiruočių ir permanentinio makiažo šalinimo, nagų grybelio gydymo, apgamų ir kitų odos darinių šalinimo procedūras, mezoterapiją, hialurono rūgšties ir botulino toksino injekcijas, cheminį odos šveitimą, odos atjauninimą ir daugybę kitų procedūrų.

The post Strijų šalinimas lazeriu Vilniaus dermatologijos klinikoje appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Estetinio dantų plombavimo procedūra klinikoje https://www.krantai.lt/estetinio-dantu-plombavimo-procedura-klinikoje-altadenta Sun, 09 Jul 2017 15:42:38 +0000 http://www.krantai.lt/?p=312 Kas yra estetinis dantų plombavimas? Estetinis dantų plombavimas – tai procedūra, kurios metu atkuriami prarasti paciento dantys. Tai nėra dantų protezavimas, kai prarastas dantis pakeičiamas visiškai nauju jo pakaitalu. Estetinio plombavimo metu gali būti atkuriama prarasta danties spalva, forma ar struktūra, sukuriama ar panaikinami tarpai tarp dantų. Taip pat šios procedūros metu, keičiant danties formą, […]

The post Estetinio dantų plombavimo procedūra klinikoje appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Kas yra estetinis dantų plombavimas?

Estetinis dantų plombavimas – tai procedūra, kurios metu atkuriami prarasti paciento dantys. Tai nėra dantų protezavimas, kai prarastas dantis pakeičiamas visiškai nauju jo pakaitalu. Estetinio plombavimo metu gali būti atkuriama prarasta danties spalva, forma ar struktūra, sukuriama ar panaikinami tarpai tarp dantų. Taip pat šios procedūros metu, keičiant danties formą, „ištiesinami“ kreivi dantys. Estetinis dantų plombavimas padeda panaikinti nedidelius ant danties atsiradusius defektus, tokius kaip įtrūkimai, pigmentacija, nuo rūkymo ar kitų faktorių pajuodę, pageltonavę dantys.

Dantų estetika

Pirmasis žingsnis – konsultacija odontologijos klinikoje

Sužinoti, ar jūsų dantų problemoms spręsti tinka būtent estetinis plombavimas, galima bet kurioje odontologijos klinikoje Kaune. Jeigu ieškote patikimos klinikos laikinojoje sostinėje, galite rinktis netoli Kauno centro įsikūrusią kliniką.

Pirmosios konsultacijos metu pacientas turėtų papasakoti apie savo dantų problemas, išsakyti savo lūkesčius. Odontologijos klinikoje atliekami reikalingi tyrimai, padaromos rentgeno nuotraukos. Po to, įvertinus paciento burnos būklę ir ligos istoriją, teikiamos rekomendacijos estetiniam plombavimui arba kitoms procedūroms, sudaromas gydymo planas, pacientas informuojamas apie procedūrų eigą ir kainą.

Toliau – juvelyriškai tikslus dantų restauravimas

Jeigu paciento sveikatos ir dantų būklė leidžia atlikti estetinį plombavimą, jam paskiriamas pacientui patogus vizito laikas odontologijos klinikoje. Jeigu restauruoti reikia vos kelis dantis, estetinį plombavimą galima atlikti per vieną dieną, tačiau pacientas turėtų skirti tam 4-6 valandas, priklausomai nuo restauruojamų dantų skaičiaus. Vienam dančiui atkurti reikia nuo keturiasdešimties iki šešiasdešimties minučių.

Prieš procedūrą pacientui atliekama vietinė nejautra, todėl ji nėra skausminga. Vaistams nuo skausmo pradėjus veikti, pašalinami pažeisti, karieso paveikti restauruojamų dantų audiniai. Tai atliekama nušlifuojant danties paviršių. Kai dantys paruošti apdorojimui, pasitelkus specialias plombines medžiagas, sluoksnis po sluoksnio atkuriami dantų audiniai. Galiausiai dantys nupoliruojami.

Svarbi tinkama estetiškai plombuotų dantų priežiūra

Po estetinio dantų plombavimo procedūros dantis reikia itin atidžiai prižiūrėti: ne tik kruopščiai valyti mažiausiai du kartus per dieną, bet ir periodiškai apsilankyti odontologijos klinikoje. Namuose dantis reikia valyti tik minkštu dantų šepetėliu bei naudoti specialią dantų pastą, kurios sudėtyje nėra abrazyvinių dalelių. Teigiama, kad dantų pastą reiktų rinktis tokią, kuri kuo mažiau putoja: tokia pasta geriau nuvalo dantų apnašas. Svarbu nepamiršti ir dantų siūlo, nes tarpdančiuose apnašos kaupiasi itin sparčiai.

Pacientams po estetinio plombavimo procedūros patartina gerti mažiau kavos ar stiprios arbatos, vengti tabako gaminių, raudonojo vyno. Estetiškai plombuoti dantys greitai pasidengia apnašomis, o jų spalvą minėtomis medžiagomis ir maisto produktais paveikti lengviau negu natūralius dantis. Odontologijos klinikoje patartina kartą arba du per metus atlikti profesionalią burnos higieną ir dantų poliravimo procedūrą.

The post Estetinio dantų plombavimo procedūra klinikoje appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Klausimai ir atsakymai apie krūtų didinimą https://www.krantai.lt/klausimai-ir-atsakymai-apie-krutu-didinima Sat, 24 Jun 2017 19:22:23 +0000 http://www.krantai.lt/?p=308 Galvojate apie galimybę įsidėti krūtų implantus? Nerimaujate, kaip vyksta krūtų didinimo operacija? Domitės, kokios yra krūtų implantų rūšys ir implantavimo galimybės? Šiame straipsnyje pasistengsime atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus apie krūtų didinimo operaciją. Kokios būna krūtų implantų rūšys? Krūtų didinimo operacijos metu naudojami implantai gali būti skirstomi pagal jų užpildymo būdą ir pagal formą. Pagal […]

The post Klausimai ir atsakymai apie krūtų didinimą appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Galvojate apie galimybę įsidėti krūtų implantus? Nerimaujate, kaip vyksta krūtų didinimo operacija? Domitės, kokios yra krūtų implantų rūšys ir implantavimo galimybės? Šiame straipsnyje pasistengsime atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus apie krūtų didinimo operaciją.

Bikini su padidintomis krūtimisKokios būna krūtų implantų rūšys?

Krūtų didinimo operacijos metu naudojami implantai gali būti skirstomi pagal jų užpildymo būdą ir pagal formą. Pagal užpildymą krūtų implantai skirstomi į silikoninius, hidrogelinius ir fiziologinius. Hidrogeliniai implantai daugumoje šalių jau nebenaudojami. Pagal formą implantus galima klasifikuoti į apskritus ir lašo formos, dar vadinamus „anatominiais“. Tokį pavadinimą pastarieji įgavo dėl jų panašumo į natūralias moters krūtis.

Kaip vyksta krūtų didinimo operacija?

Parinkti implantai yra įstatomi po pacientės krūtinės raumeniu darant pjūvius pasirinktoje vietoje: pažastyje, spenelio aureolėje arba po krūtimi. Operacijos metu pacientė būna pilnai užmigdyta narkozės pagalba, todėl skausmo nejaučia.

Ko negalima daryti po krūtų didinimo operacijos?

Nuo kelių dienų iki keleto savaičių po operacijos negalima aukštai kelti rankų, dirbti, vairuoti, miegoti ant pilvo, sportuoti ar patirti kitokį fizinį krūvį. Pirmąsias 5 dienas nerekomenduojama skristi lėktuvu.

Vairuoti nepatariama pirmąją savaitę, ant pilvo miegoti – mėnesį, sportuoti – taip pat apie 4 savaites. Jeigu žaizda buvo siūta netirpstančiu siūlu, jis išimamas po maždaug 7 dienų. Beveik mėnesį pacientė turi dėvėti specialią gydomąją liemenėlę. Į darbą galima grįžti po kelių dienų (jeigu darbas ne fizinis) arba po 4-6 savaičių (jeigu darbe nuolat užsiimama fizine veikla).

Po kiek laiko nuo krūtų didinimo operacijos matomas „tikrasis“ operacijos rezultatas?

Pacientės pageidaujamas rezultatas yra matomas praėjus maždaug 3 mėnesiams po operacijos.

Kokį šalutinį poveikį gali sukelti krūtų implantai?

Retais atvejais gali būti patiriamos tokios komplikacijos, kaip nejautrūs krūtų speneliai, asimetriškos krūtys, žaizdų infekcija ar kraujavimas, implanto įplyšimas ar prakiurimas.

Kaip krūtų implantai gali paveikti moters nėštumą ir kūdikio žindymą?

Krūtų didinimo operaciją patartina daryti tuomet, kai bent kelerių metų bėgyje neplanuojate lauktis vaikelio. Moters krūtys nėštumo metu natūraliai padidėja, todėl implantai gali pasislinkti iš pradinės vietos. Be to, kai kurios moterys po gimdymo tampa patenkintos savo natūralia krūtine. Kūdikio maitinimui implantai įtakos neturi.

Kiek metų galima nešioti krūtų implantus?

Tai priklauso nuo pacientės organizmo, gyvenimo būdo ir implantų kokybės. Senesnio tipo implantus patartina keisti kas 10-15 metų. Šiuolaikiniai krūtų implantai, griežtai laikantis gydytojo nurodymų, pacientei gali tarnauti ir visą gyvenimą.

Kokie yra minimalaus amžiaus apribojimai krūtų didinimo operacijai?

Ši operacija nerekomenduojama merginoms, nesulaukusioms pilnametystės, t. y., 18 metų. Vis dėlto išimtiniai atvejais (pavyzdžiui, esant įgimtoms anomalijoms) ir su tėvų leidimu tokios operacijos gali būti atliekamos.

The post Klausimai ir atsakymai apie krūtų didinimą appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Kas yra dantų implantai ir kam jų reikia? https://www.krantai.lt/kas-yra-dantu-implantai-ir-kam-ju-reikia Sun, 11 Jun 2017 11:00:36 +0000 http://www.krantai.lt/?p=304 Daugelyje odontologijos klinikų kartu su kitomis paslaugomis siūlomas ir dantų implantavimas. Ne išimtis – ir Kaune įsikūrusi odontologijos klinika. Savo pacientams ši klinika siūlo pačius kokybiškiausius dantų implantus pasaulyje, kuriems suteikiama net viso gyvenimo garantija. Prarastos dantų šaknies pakaitalas Dantų implantai – tai metaliniai varžteliai, įsukami į paciento žandikaulį. Ant jų yra maunama matoma danties […]

The post Kas yra dantų implantai ir kam jų reikia? appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Daugelyje odontologijos klinikų kartu su kitomis paslaugomis siūlomas ir dantų implantavimas. Ne išimtis – ir Kaune įsikūrusi odontologijos klinika. Savo pacientams ši klinika siūlo pačius kokybiškiausius dantų implantus pasaulyje, kuriems suteikiama net viso gyvenimo garantija.

Su implantaisPrarastos dantų šaknies pakaitalas

Dantų implantai – tai metaliniai varžteliai, įsukami į paciento žandikaulį. Ant jų yra maunama matoma danties dalis – protezas, kitaip dar vadinamas danties vainikėliu arba karūnėle. Dantų implantai atlieka tą patį vaidmenį, kaip ir natūrali žmogaus danties šaknis: laiko dantį žandikaulyje, kad būtų galima atkąsti ir kramtyti maistą. Žinoma, implantas tam tikra prasme atlieka ir estetinę funkciją: jis užpildo atsiradusį tarpą tarp dantų ir suteikia pagrindą natūraliai atrodančiam dantų protezui.

Nors dantų implantas yra nematoma danties dalis, ji yra labai svarbi. Jeigu prarasta danties šaknis nepakeičiama dirbtine, atsiradęs tarpas tarp dantų gali sukelti daug problemų. Tai – tuščioje ertmėje pradėjusios veistis bakterijos ir dėl jų kylanti infekcija, periodontitas ir kitos dantų ligos. Kai kuriems pacientams dėl atsiradusios kiaurymės burnoje tampa sunku kramtyti maistą ir net kalbėti. Ilgainiui dėl tarpų tarp dantų gali prasidėti pakitimai dantų sąkandyje ir netgi žandikaulio deformacija.

„Straumann“ implantai – kokybės garantija

Kaune esanti odontologijos klinika savo pacientams rekomenduoja pačiais kokybiškiausiais dantų implantais pasaulyje laikomus „Straumann“ implantus. Šie dantų implantai iš kitų išsiskiria dviem dalykais. Visų pirma, jiems taikoma viso gyvenimo garantija, kuri galioja ne tik Lietuvoje, bet ir dar beveik 70 kitų pasaulio šalių. Be to, šių implantų prigijimo tikimybė didžiausia.

Ką reiškia „prigijęs dantų implantas“?

Nei viena odontologijos klinika pacientui negali garantuoti, kad į jo žandikaulį įsuktas dantų implantas prigis jo burnoje. Nors šiuolaikiniai dantų implantai gaminami iš medžiagų, kurios yra kuo artimesnės natūraliai žmogaus burnos mikroflorai, rizika, kad dantų implantas neprigis, išlieka.

„Strauman“ dantų implantai yra tokie kokybiški, kad jų prigijimo laipsnis siekia nuo 98 iki 100 procentų. Žinoma, jų kaina yra aukštesnė nei įprastų dantų implantų. Tačiau savo pacientams Kauno odontologai gali pasiūlyti ir ekonomiškesnių variantų – kitų gamintojų siūlomų dantų implantų.

Dantų implantų įsriegimas – pirmas dantų protezavimo etapas

Svarbu žinoti, kad dantų implantai – tik viena dantų protezavimo proceso dalis. Kaip jau minėjome, implantai atstoja dantų šaknis, bet ne visą dantį. Odontologijos klinikoje atlikus dantų implantavimą, laukiama, kol implantai prigis paciento žandikaulyje. Tai gali trukti keletą mėnesių, kartais – net pusę metų.

Implantams prigijus, ant jų tvirtinami laikini dantų protezai. Vėliau dantys protezuojami jau neišimamu, nuolatiniu dantų protezu. Toks protezas atrodo labai natūraliai, nes ant implantų tvirtinamus protezus galima pritaikyti prie sveikų dantų spalvos, formos ir tekstūros.

The post Kas yra dantų implantai ir kam jų reikia? appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Kodėl verta kreiptis į privačią dermatologę Vilniuje? https://www.krantai.lt/kodel-verta-kreiptis-privacia-dermatologe-vilniuje Thu, 25 May 2017 21:04:50 +0000 http://www.krantai.lt/?p=299 Pacientų daug, gydytojų – per mažai Eilės viešosiose gydymo įstaigose – milžiniškos, ypač sostinėje. Norint patekti pas specializuotą gydytoją, pavyzdžiui, dermatologę Vilniuje, gali tekti laukti keletą savaičių ar net mėnesį. O kartais, kankinant nerimą keliantiems susirgimams, į gydytojo kabinetą reikia patekti kuo greičiau. Jeigu kankina alerginė reakcija, oda dėl nežinomų priežasčių paburksta, parausta ar ją […]

The post Kodėl verta kreiptis į privačią dermatologę Vilniuje? appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Pacientų daug, gydytojų – per mažai

Eilės viešosiose gydymo įstaigose – milžiniškos, ypač sostinėje. Norint patekti pas specializuotą gydytoją, pavyzdžiui, dermatologę Vilniuje, gali tekti laukti keletą savaičių ar net mėnesį. O kartais, kankinant nerimą keliantiems susirgimams, į gydytojo kabinetą reikia patekti kuo greičiau.

Jeigu kankina alerginė reakcija, oda dėl nežinomų priežasčių paburksta, parausta ar ją ima perštėti, kankina skausmas, geriausia kreiptis į privačią dermatologę.

Dermatologe Vilniuje konsultuojaPrivačios dermatologės paslaugų kainos „kandžiojasi“. Ar tikrai?

Iškilus odos problemai, pirmiausia kreipiatės į savo polikliniką. Patekę pas šeimos gydytoją, gaunate siuntimą pas dermatologę. Kas vyksta toliau? Tikriausiai laukiate, kol išmuš ilgai laukta diena ir valanda, ir pagaliau sužinosite, kaip išspręsti savo odos problemą. Po 10 ar 15 minučių trukmės konsultacijos gaunate receptą.

Sunkesniais atvejais prieš tai jums atliekami keli tyrimai: dalis – mokami, dalis – ne. Sumokate už vaistus, ir keliaujate namo tikėdamiesi, kad jie išgydys jau keletą dienų ar net savaičių jus kankinančią problemą. Kaip dažnai pacientai vėl grįžtate pas šeimos gydytoją, prašydami naujo siuntimo? Kiek iš viso sumokate už vaistus, pirminius ir pakartotinius tyrimus?

Dermatologės konsultacija privačioje klinikoje Vilniuje kainuoja iki 40-50 eurų. Taip, iš pirmo žvilgsnio tai – didelė suma. Tačiau pasidomėkite: galbūt dermatologijos klinikoje taikomos nuolaidos, jei po konsultacijos paaiškėja, kad jums reikalinga kuri nors medicininė klinikos paslauga? Pavyzdžiui, kai kurios dermatologės Vilniuje perpus sumažina konsultacijos kainą, jeigu po jos pacientas iš karto užsirašo tam tikrai dermatologinei procedūrai arba operacijai, pavyzdžiui, įaugusio kojos nago pašalinimui.

Viešosiose gydymo įstaigose retai kada yra galimybė pacientui iš karto suteikti reikalingą dermatologinę procedūrą arba jos, kaip ir konsultacijos, gali tekti ilgai laukti. Privačiose dermatologijos klinikose procedūros atliekamos neilgai trukus po konsultacijos, kartais – net tą pačią dieną. Tai ypač aktualu daug laiko neturintiems pacientams (pavyzdžiui, gyvenantiems užsienyje ir tik trumpam viešintiems Lietuvoje) arba patiriantiems skausmą.

Kokias procedūras gali atlikti privati dermatologė?

Privati dermatologė atlieka visas procedūras, kurias atlieka dermatologijos specialistai viešose gydymo įstaigose ir gali pasiūlyti papildomą paslaugų spektrą, kuris viešosiose klinikose neatliekamos. Privati dermatologė gali atlikti įvairias veido ir kūno gydymo, valymo bei atjauninimo procedūras, pašalinti nepageidaujamus odos darinius ar plaukelius. Keletas privačiose dermatologijos klinikoje atliekamų procedūrų pavyzdžių:

 • Mezoterapija – biologiškai aktyvių medžiagų sušvirkštimas į probleminių kūno zonų odą: akių, veido, kaklo, iškirptės, žastų, pilvo, šlaunų, sėdmenų;
 • Odos valymo procedūros: rūgštinis valymas, ultragarsinis veido odos valymas, mechaninis valymas;
 • Masažai: atpalaiduojamasis viso kūno arba tik nugaros ir pečių masažas, giliųjų audinių, limfodrenažinis, anticeliulitinis, masažas karštaisiais akmenimis, gintaru;
 • Depiliacija: antakių, viršutinės lūpos, smakro, pažastų, rankų, blauzdų, šlaunų, bikini srities.

The post Kodėl verta kreiptis į privačią dermatologę Vilniuje? appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Apie lietuvių burnos higienos ir priežiūros ypatumus https://www.krantai.lt/apie-lietuviu-burnos-higienos-ir-prieziuros-ypatumus Thu, 18 May 2017 09:05:45 +0000 http://www.krantai.lt/?p=66 Įvairios su sveikata ir burnos higiena susijusios apklausos rodo tam tikras tendencijas. Pavyzdžiui, beveik kas antras kaunietis mano, kad savo burnos ertmės priežiūrai turėtų ir galėtų skirti daugiau dėmesio nei skiria. Savo dantimis ir burnos higiena tinkamai rūpinasi 26 procentai vyrų ir atitinkamai 40 proc. dailiosios lyties atstovių. Svarbesnė burnos higiena Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, […]

The post Apie lietuvių burnos higienos ir priežiūros ypatumus appeared first on Dantų gydymas.

]]>
Gera burnos higiena

Gera burnos higiena

Įvairios su sveikata ir burnos higiena susijusios apklausos rodo tam tikras tendencijas. Pavyzdžiui, beveik kas antras kaunietis mano, kad savo burnos ertmės priežiūrai turėtų ir galėtų skirti daugiau dėmesio nei skiria. Savo dantimis ir burnos higiena tinkamai rūpinasi 26 procentai vyrų ir atitinkamai 40 proc. dailiosios lyties atstovių. Svarbesnė burnos higiena Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, kitose miesto vietovėse gyvenantiesiems: burnos higienai didžiuosiuose miestuose žmonės skiria daugiau dėmesio. Tikriausiai tai natūralu, nes miesto gyventojams ir lengviau nuvykti, patekti pas odontologus, ir lengviau pasirinkti burnos priežiūros priemones, jie yra geriau informuoti, turi daugiau laiko domėtis visais niuansais.

Taip pat tyrime atskleista, kad kriterijai renkantis dantų pastą tarp vyrų ir moterų yra gerokai skirtingi – vienų savybių dantų pastos sudėtyje ieško moterys, kitų – vyrai. Moterys dažniau perka tą dantų pastą, kuriai tuo metu taikoma akcija, t. y. pastą galima nusipirkti pigiau. Moterų dėmesį labiau patraukė ir tos dantų pastos, kurios yra gausiau reklamuojamos kaip padedančios palaikyti optimalią burnos higieną. Daugeliui pasirodys natūralu, kad perkamas labiau žinomo prekės ženklo gaminys. Tuo tarpu vyrai atliktoje apklausoje nurodė, kad nieko nenutuokia apie dantų pastas ir apskritai – kad dantų pastos pirkimas šeimoje yra ne jų reikalas (tenka pasitikėti kitų šeimos narių parinktomis burnos priežiūros priemonėmis).

Mūsų šalies gyventojai į dantų pastą žvelgia kaip į tam tikrą vaistinį produktą, o ne į kaip paprastą priemonę, tam tikra prasme prilystančią muilui. Tai rodo, kad burnos higiena Kaune ar bet kurioje kitoje vietovėje laikoma labiau sveikatos nei grožio procedūra. Daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių respondentų teigė, kad dantų pasta turėtų būti ištirta ir jos saugumas patvirtintas klinikiniais tyrimais. Žmonės pirmenybę teiktų ekologiškai, natūraliai, žinomo prekinio ženklo ir lietuviškai dantų pastai.

Beje, prieš apsilankymą odontologo kabinete tiek vyrus, tiek ir moteris užvaldo skirtingos emocijos. Taip pat skiriasi ir situacijos, kai vyrai arba moterys labiausiai nori stverti dantų šepetėlį ir juo valytis dantis. Taigi labiausiai respondentams kyla noras imti šepetėlį, įspausti ant jo dantų pastos ir valyti dantis tada, kai jie užvalgo maisto su svogūnais arba česnakais. Dailiosios lyties atstovės dažniau, kaip rodo apklausa, į rankas dantų šepetėlį norėtų paimti ir suvalgiusios saldumynų ar išgėrusios puodelį kavos. Tuo tarpu vyrai mieliau dantų šepetėlio imtųsi po bokalo alaus.

Apsilankymai pas odontologus labiau kelia baimę vyrams nei moterims

Įdomūs rezultatai matyti apklausoje ties klausimais, susijusiais su apsilankymu pas odontologą. Taigi lankytis pas odontologus labiau bijo vyrai negu moterys. Su nerimu vizito laukia per 64 proc. vyrų ir dėl vizito nerimauja maždaug 51 proc. moterų. Visiškai nebijantys eiti pas odontologus teigė daugiau nei 30 proc. vyrų ir beveik pusė apklaustų moterų. Tai rodo, kad burnos higiena ir apsilankymas pas odontologą kaip mažesnis iššūkis pasirodė moterims, o ne vyrams.

Lietuviai yra gana kategoriški ir laikosi svarbiausių burnos higienos principų. Paklausti, kieno dantų šepetėliu naudotųsi, jei neturėtų savo, daugelis apklaustųjų atsakė, kad verčiau dantų nesivalytų iš viso. Tačiau jei valytis dantis būtų labai svarbu ir būtina, jie „iš bėdos“ riktųsi savo antrosios pusės dantų šepetėlį. Štai tokie pagrindiniai lietuvių įpročiai, susiję su dantų priežiūra ir Kauno gyventojų burnos higiena. Tikriausiai šie duomenys nė vieno labai ir nenustebino – visi esame panašūs.

The post Apie lietuvių burnos higienos ir priežiūros ypatumus appeared first on Dantų gydymas.

]]>