Strijos – kaip galima jas pašalinti


Staigus svorio padidėjimas, nėštumo metu išsitampiusi pilvo ir šlaunų oda – tai pagrindinės priežastys, dėl kurių moterys ir vyrai visame pasaulyje susiduria su nemaloniu reiškiniu, vadinamu strijomis. Strijos – tai nepageidaujama odos „puošmena“, ploni ir siauri rusvos spalvos odos ruoželiai, kurie ilgainiui pabąla ir atrodo panašūs į randus, išsidėsčiusius vertikaliai ar horizontaliai einančiomis juostomis. Jei jus kamuoja strijos, nebūtinai turite su jomis taikstytis visą gyvenimą. Šiuolaikinė medicina siūlo bent keletą būdų atsikratyti strijų, o šiame straipsnyje sužinosite apie vieną ir metodų, padėsiančių pašalinti šiuos nemalonius svorio pokyčių sukeltus padarinius – strijų šalinimą lazeriu dermatologijos klinikose.

Strijos ant pilvoPriežastis, dėl kurios atsiranda strijos – tai įtrūkusios odos skaidulos, kurios plyšta tuomet, kai oda „nepakelia“ nuolatinio jos tempimo. Oda plyšta ir strijos atsiranda ne tik antsvorio turintiems žmonėms, bet ir tiems, kurių raumenys sparčiai auga (sportininkams, bręstantiems paaugliams). Visiškai išnaikinti strijų nėra įmanoma, tačiau lazerio pagalba galima jas padaryti beveik nematomomis. Strijų šalinimas lazeriu dermatologijos klinikose atliekamas tada, kai pacientą kamuoja odos įplyšimai pilvo, šlaunų, krūtinės, sėdmenų srityse, atsiranda ant rankų ar kojų.

Strijų šalinimo lazeriu procedūros metu odoje yra padaroma keletas tūkstančių plika akimi nematomų mikroskopinių stulpelių. Jie stimuliuoja kalogeno ir naujų odos ląstelių gamybą. Šios ląstelės užpildo plotą, kuriame yra strijos, ir oda atsinaujina, o pažeistos ląstelės natūraliu būdu pasišalina. Strijas šalinant lazeriniu būdu, pacientas jaučia šilumą ir lazerio skleidžiamų bangų pulsavimą.

Nors strijų šalinimas lazeriu nėra skausmingas, daliai pacientų lazerio skleidžiami impulsai gali būti nemalonūs. Siekiant sumažinti nemalonius pojūčius, oda prieš procedūrą ir jos metu yra šaldoma specialia vėsinimo sistema. Vienos dermatologo kabinete atliekamos procedūros gali nepakakti, dideliems strijų plotams „sutvarkyti“ gali prireikti 2-5 procedūrų, tačiau gera žinia ta, kad po vieno lazerinių procedūrų ciklo pasiekti rezultatai – visiškas smulkių strijų išnaikinimas, stambių ir gilių strijų išbalinimas, odos paviršiaus išlyginimas, sveikesnė ir gražesnė oda – yra negrįžtami ir antro procedūrų ciklo pacientui nebereikia. Žinoma, ši procedūra neapsaugo nuo naujų strijų atsiradimo.

Norint pasiekti geriausio rezultato, likus ne mažiau nei mėnesiui iki strijų šalinimo lazeriu procedūros reiktų nebesilankyti soliariume, nesikaitinti saulėje, nenaudoti savaiminio įdegio kosmetinių priemonių. Procedūros dieną oda turi būti švari, jei įmanoma, nuskusta, ant jos neturi būti jokių kosmetinių priemonių likučių.

Strijų šalinimas lazeriu turi lengvą šalutinį poveikį: kurį laiką po procedūros oda gali būti šiek tiek pabrinkusi ir paraudusi. Po procedūros, kaip ir prieš ją, kurį laiką privalu vengti tiesioginių saulės spindulių, soliariumo, pirties garų. Oda, ją paveikus lazeriu, keletą savaičių turi būti drėkinama specialiomis priemonėmis: kremu, geliu ar dermatologo rekomenduotu tepalu.